فعالان فرهنگی کابل نسبت به مسدود شدن برخی مکاتب دولتی هُشدار دادند

چهارشنبه 12 جوزا 1395/

mandegar-3شماری از فعالان فرهنگی و اجتماعی شهر کابل دیروز با برگزاری یک کنفرانس خبری از نبودن امکانات درسی و پرداخت نشدن کرایه منازل که از آن به عنوان ساختمان مکاتب استفاده می‌شوند و هُشدار می‌دهند که اگر وزارت معارف به این مشکلات رسیدهگی نکند دروازه‌های این مکتب‌ها بسته خواهند شد.
محمد عارف حیدری یکی از این فعالان فرهنگی و اجتماعی شهرکابل که در این کنفرانش سخن می‌گفت افزود؛ نبود امکانات درسی، نبود تعمیر برای مکتب‌ها٬ پرداخت نشدن کرایه محل‌هایی که به عنوان مکتب استفاده می‌شوند از مشکلات فرا راه نهادهای آموزشی دولتی در شهرکابل می‌باشند.
حیدری وزارت وریاست معارف شهر کابل را به کم کاری متهم کرد و گفت: « دانش آموزان بعضی مکاتب در ناحیه سیزدهم شهرکابل در زیرخیمه درس می‌خوانند، از امکانات اولیه مانند میز و چوکی برخوردار نیستند و معاش معلمان شان نیز بیش از شش ماه می‌شود که پرداخت نشده است».
او همچنان اظهار داشت مکتب‌های که در زمستان ۱۳۹۴ منظوری وزارت معارف را گرفته بود و صدها دانش آموز در آن مکتب‌ها در حال فراگیری تعلیم بودند اکنون بخاطری که کرایه ساختمان آن مکتب‌ها از سوی وزارت معارف پرداخته نشده است فعالیت شان به مشکل مواجه شده است.
سید احمد مبلغ فعال فرهنگی و اجتماعی دیگر که در این کنفرانس شرکت کرده بود به کمبود معلم و بست‌های خالی در مکتب‌ها اشاره کرد و گفت «اکنون چهارهزار بست خالی معلم در شهر کابل دارد که تنها در ناحیه سیزدهم ۱۰۷۰ بست معلم خالی موجود این و این مساله مشکلات زیادی را برای شاگردان بوجود آورده است».
او افزود بارها این مشکلات با مقام‌های وزارت معارف در میان گذاشته است اما تاکنون این وزارت به مشکلات مکاتب رسیدهگی نکرده است.
برگزارکنندهگان این کنفرانس خبری از وزارت معارف خواستند که باید به مشکلات مردم رسیدهگی کند در غیر آن صورت مکاتب و دانش آموزان با مشکلات بیشتر مواجه می‌شوند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.