فیسبوک خواست پاکستان را رد کرد

یک شنبه 25 سرطان 1396/

mandegar-3رسانۀ اجتماعی فیسبوک تقاضای مقامات پاکستانی را مبنی بر ارتباط دادن شمارۀ موبایل کاربران جدید فیسبوک، برای رسیده‌گی به مشکلات ناشی از ایجاد صفحات جعلی، رد کرده است.
سخنگوی فیسبوک در نامه‌یی گفته است که مقامات پاکستانی از آنان خواسته بودند تا شمارۀ تیلیفون کاربران را با صفحات جدید فیسبوک شان وصل کنند.
کریستین چین، نگاشته است که فیسبوک مبارزه خود را برای حراست از کاربران آن شبکه از مداخله‌های غیر ضروری و بیش از حد حکومات، ادامه خواهد داد.
در نامۀ سخنگوی فیسبوک نگرانی از هرگونه خطری که متوجه کابران فیسبوک باشد، ابراز شده است.
رسانۀ اجتماعی فیسبوک دو هفته قبل اعلام کرد که شمار کابران آن به بیش از دو میلیارد کاربر در سراسر جهان رسیده است.
فیسبوک که فعالیت آن در سال ۲۰۰۴ میلادی آغاز شد، کاربران آن محدود به محصلین پوهنتون هارورد بود. حال که شمار کاربران این شبکۀ بزرگ رسانه‌ای به دو میلیارد کاربر رسیده است، این شبکۀ رسانه یی مورد انتقاد قرار گرفته است، زیرا این شبکه به گروه های افراطی اجازه داده است تا به سادگی پیام های افراطگرایی شان را از طریق صفحۀ فیسبوک نشر کنند.
مارک زاکربرگ، رییس و بنیانگذار فیسبوک، روز سه شنبه خطاب به کاربران فیسبوک از فعالیت‌های شبکۀ رسانه‌ای دفاع کرد و گفت که افتخار دارد که شرکت وی نقشی عمدۀ را در قسمت وصلت مردم در سراسر جهان، ایفا کرده است.
حال شمار کاربران فیسبوک نسبت به جمعیت هر کشور جهان بیشتر است و شمار کاربران آن، بیش از ۲۵ در صد نفوس ۷.۵ میلیاردی جهان می باشد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.