قطب‌الدین هلال با اعلام نامزدی‌اش در انتخابات: حکمتیار همچنان رهبرم است

۱۳ میزان ۱۳۹۲

قطب الدین هلال عضو مرکزى حزب اسلامى به رهبرى گلبدین حکمتیار روز گذشته با حضور در کمیسیون مستقل انتخابات در سومین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد. عنایت الله عنایت معاون اول و محمد على نبى زاده معاون دوم وى است.
او در سخنانی گفت: هنوز هم حکمتیار را به حیث زعیم مى شناسد.
قطب الدین هلال، پس از ثبت نام کردن، به رسانه‌ها گفت که نامزد مستقل ریاست جمهورى بوده و نامزدى‌اش به معناى پیوستن به دولت نیست و هنوزهم حکمتیار را به حیث زعیم و رهبر خود مى‌شناسد.
وى در پاسخ به اینکه آیا به مشورت حکمتیار نامزد شده است؟ افزود که دسترسى براى مشورت کردن با وى پیدا نشد؛ اما در این رابطه توضیح بیشتر نداد.
هلال در مورد اینکه اگر در انتخابات پیروز شود در مورد سند امنیتى چه اقدامى خواهد کرد؟ گفت: تا حال ما از جزئیات این سند خبر نداریم، باید اول سند مطالعه شود و اگر مصالح ملى در آن نهفته باشد، خوب؛ در غیر آن قابل قبول نیست.
قطب الدین هلال، عضو مهم هیأت حزب اسلامى حکمتیار بود که سال گذشته با حکومت در کابل مذاکره نموده؛ اما این مذاکرات بعد از موضوع سند امنیتى بین حکومت افغانستان و امریکا، متوقف گردید.
وى در صورت پیروزشدن در انتخابات، اهداف مهم خود را تلاش و مذاکرات مخلصانه براى تامین صلح، وحدت ملى، از بین بردن فقر و توجه به تعلیم و تربیه برشمرد و علاوه کرد که روابط را در روحیۀ احترام متقابل با کشورهاى همسایه و جامعۀ جهانى، توسعه خواهند داد.
این درحالى است که حزب اسلامى به چند شاخه تقسیم شده است. حزب اسلامى به رهبرى گلبدین حکمتیار علیه دولت و نیروهاى خارجى مبارزۀ مسلحانه مى کند؛ اما شاخۀ دیگر حزب به رهبرى عبدالهادى ارغندیوال در انتخابات ریاست‌جمهوری با جمعیت اسلامی ائتلاف کرده است..
قبل از این، دکتر عبدالله رییس ائتلاف ملى، عبدالرب رسول سیاف رهبر حزب دعوت اسلامى، بسم الله شیر رییس حزب وفاق ملى، فضل کریم نجیمی و حشمت غنى احمدزى برادر دکتراشرف غنى احمدزى نیز به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده اند.
برنامه ثبت نامزدان انتخابات، ٢۵ سنبله آغاز گردید و قرار است تا ١۴ میزان ادامه یابد و فهرست نهایی نامزدان، در ٢۵ عقرب اعلام شود.
کمیسیون مستقل انتخابات می‌گوید که فقط یک روز دیگر، براى ثبت نام نامزدان ریاست جمهورى و شوراهاى ولایتى باقى است و دیگر این تاریخ تمدید نمى شود.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.