قطـع برنامـه‌های جیـونیـوز در ۸۰ درصـد پاکستـان

گزارشگر:یک شنبه 19 حمل 1397 ۱۸ حمل ۱۳۹۷

mandegar-3بزرگترین شبکه تلویزیونی پاکستان اعلام کرد پخش برنامه‌هایش از طریق اپراتورهای کیبلی در اکثر بخش‌های این کشور متوقف شده است. گمان می‌رود این اقدام حاصل اعمال نفوذ ارتش بر نهادهای غیرنظامی باشد.
به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، میر ابراهیم رحمان، مدیر اجرایی شبکه جئو گفت: پخش برنامه‌های کیبلی‌اش در ۸۰ درصد کشور قطع شده است.
در هفته اول ماه مارچ نیز اخبار جئو در بخش‌های روستایی و شهری سراسر این کشور قطع شد که توسط ارتش هدایت شد. سپس این ماه، پخش تمام شبکه‌های جئو شامل اخبار، سرگرمی و شبکه‌های ورزشی توسط اپراتورهای کابلی متوقف شد.
اداره تنظیم مقررات رسانه‌های پاکستان تاکید دارد که در این مساله نقشی نداشته است. مسئولان جئو هم علنا ارتش را مقصر ندانسته‌اند و ارتش هم در این رابطه اظهارنظری نداشته است. با این حال، اقدام مذکور علیه شبکه تلویزیونی جئو از چشم پیام ژنرال‌های این کشور دیده می‌شود مبنی بر اینکه آنها هیچ نوع گزارش منفی را نمی‌پذیرند. کمیته حفاظت از خبرنگاران اخیرا از سانسور شبکه جئو ابراز نگرانی کرده بود.
استیون باتلر، هماهنگ‌کننده برنامه آسیا در کمیته مذکور گفت: تعلیق اجباری شبکه جئو در تلویزیون کیبلی حمله مستقیم به حق تضمین شده برای دسترسی به اطلاعات طبق قانون اساسی پاکستان است. ناراحت‌کننده است که مقام‌ها نمی‌خواهند یا می‌ترسند که اسامی آن قدرتمندانی که دستور تعطیلی جئو را داده‌اند، اعلام کنند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.