قیوم کرزی: حامدکرزی از نامزدی من می‌ترسد!

۸ عقرب ۱۳۹۲

برادر بزرگتر رییس‌جمهوری افغانستان و از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری کشور متعهد به پایان دادن به روابط خصمانه و ستیزه جویانه با غرب شد.
قیوم کرزی ۶۶ ساله، برادر بزرگتر حامد کرزی، در مصاحبه‌یی با روزنامه تلگراف برادر خود را به عنوان یک مرد بسیار پرشور که وظیفه بسیار دشواری بر عهده دارد توصیف کرده و گفت: گاهی اوقات حامد را می‌بینم. او از نظر روحی بسیار خسته شده است.mandegar
از آنجایی که نیروهای ناتو در سال ۲۰۱۴ میلادی از افغانستان خارج می‌شوند و مسوولیت برقراری امنیت تنها به عهده نیروهای امنیتی افغان خواهد بود، پیروز انتخابات ریاست جمهوری سال آتی میلادی سرپرستی دوران حساسی را در افغانستان به دست خواهد گرفت.
تحلیلگران معتقدند حامد کرزی برای کمک به پیروزی نامزد مورد تاییدش متحدان خود را در پست‌های مهم جایگزین کرده است و بسیاری فکر می‌کنند که با وجود روابط پرتنش خانوادگی، وی از برادر بزرگترش حمایت خواهد کرد.
قیوم کرزی گفت: حامد مرا تشویق به نامزدی در انتخابات نکرده است. او می‌ترسد به دلیل نامزدی من در این انتخابات، او مقصر مشکلاتی شناخته شود که ممکن است در جریان این رویداد رخ دهد. قیوم کرزی در ولایت قندهار بزرگ شد و در سن ۲۳ سالگی در سال ۱۹۶۹ میلادی برای آموزش خلبانی به امریکا رفت تا بتواند وارد نیروی هوایی افغانستان شود. در واشنگتن درسش را تمام کرد و به یک تاجر موفق تبدیل شد. وی امروز صاحب سه رستوران در سراسر بالتیمور، امریکا است. حدود ۱۰ سال پیش پس از خروج شبه نظامیان طالبان از کابل به کشور بازگشت، اما هنوز همسر و دو فرزندش در امریکا هستند.
قیوم کرزی اعلام کرده، اگر در انتخابات پیروز شود برای از بین بردن فساد و بهبود آموزش مبارزه و از برادرش درخواست خواهد کرد تا به عنوان مشاور دولت جدید خدمت کند. وی به شخصه در سال ۲۰۰۸ میلادی برای آغاز مذاکرات صلح با رهبران طالبان در عربستان سعودی تلاش کرد و می‌گوید، در ارتباط با به نتیجه رسیدن روند صلح تا پایان سال آتی میلادی خوش‌بین است.
قیوم کرزی افزود: من منتظرم و امیدوارم که برخی از گره‌های موجود باز شده و نتایج مفیدی از این مذاکرات به دست آید. به نظر من تغییر مثبتی در جو سیاسی این منطقه در تمامی جوانب به وجود می‌آید.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.