لاری حامل مهاجران افغان در صربستان واژگون شد

سه شنبه 8 سرطان 1395/

یک لاری حامل پناهجویان عمدتاً افغانستانی در صربستان واژگون شده و شماری از سرنشینان آن زخمی شدند. در عین زمان، پولیس یونان چند تن را به ظن قاچاق انسان بازداشت کرده است.
تلویزیون دولتی صربستان گزارش داده است که یک موتر لاری حامل ۲۹ مهاجر در این کشور واژگون شده است و بسیاری مهاجران داخل آن زخمی شدند.
براساس این گزارش، حادثه ترافیکی ظهر یک شنبه در جنوب صربستان رخ داده است. شش فرد با جراحت‌های شدید به شفاخانه‌یی در جنوب نیش، شهر بزرگ صربستان منتقل شدند.
پولیس صربستان این حادثه را تایید کرد اما جزئیات بیشتر نداد. براساس گزارش تلویزیون دولتی صربستان، بیشتر مهاجران داخل این لاری از افغانستان بوده اند که از محل حادثه با راننده فرار کرده اند.
از زمان مسدود شدن مرز یونان و کشورهای بالقان و توافقنامه اتحادیه اروپا با ترکیه، بسیاری مهاجران به قاچاقبران رو می آورند تا با پرداخت پول از راه های غیرقانونی خود را به کشورهای اروپای شمالی و مرکزی برسانند.
بازداشت چند تن در یونان
در همین حال، پولیس یونان گفته است که پنج تن را به ظن قاچاق انسان در دو عملیات جداگانه در شهر سالونیک دستگیر کرده است. این افراد می خواستند حدود ۵۳ مهاجر افغان و سوریایی را از مرز شمالی یونان به مقدونیه انتقال بدهند.
در این عملیات، ۱۸ مهاجر از افغانستان و سوریه دستگیر شده اند که قرار بوده است با دو موتر مسافربری به یک محل ناشناس در مقدونیه انتقال یابند.
گفته شده است که هر مهاجر به رانندگان این دو موتر و دو شخص دیگر که در یک موتر سومی به دنبال آنها بوده اند، ۱۱۰۰ یورو پرداخته اند.
همچنین راننده یک بس مسافربری نیز روز یک شنبه با ۳۵ مهاجر از افغانستان، ایران و پاکستان در منطقه مرزی در فاصله یک ساعت دورتر از سالونیک دستگیر شد. گفته شده است که هر مهاجر ۵۰ یورو به قاچاقبران پرداخته بودند تا آنها را از مرز عبور دهند. تلاش ها برای عبور از مرز در روز های اخیر افزایش یافته است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.