ماتیس: پاکـستان تـلاش‌هایش را دو بـرابـر کند

گزارشگر:چهار شنبه 15 قوس 1396 ۱۴ قوس ۱۳۹۶

وزیر دفاع امریکا در دیدار با رهبران نظامی و مدنی پاکستان از آنها خواست تا تلاش‌های‌شان را برای کنترل و سرکوب شبه نظامیانی که به استفاده از این کشور به عنوان پایگاهی برای انجام حملات در افغانستان متهم شده‌اند، دو برابر کنند.
mandegar-3به گزارش خبرگزاری رویترز، جیمز ماتیس وزیر دفاع امریکا در جریان سفری یک روزه به پاکستان گفت: این کشور جنوب آسیا پیشرفت‌هایی در مبارزه با شبه نظامی‌گری در داخل مرزهایش داشته اما نیازمند پیشرفت‌ها و انجام اقدامات بیشتر است.
با گذشت بیش از ۱۰۰ روز از زمانی که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا استراتژی جنوب آسیا را اعلام کرد و خواستار رویکرد جدی‌تر نسبت به اسلام آباد شد، مقامات و تحلیلگران امریکایی می‌گویند، دسترسی محدودی وجود دارد و مشخص نیست که پیشرفت در این زمینه به چه اندازه خواهد بود.
پنتاگون در بیانیه‌ای گفت: جیمز ماتیس در جریان این سفر بار دیگر تاکید کرد که پاکستان باید تلاش‌هایش را برای مقابله با شبه نظامیان و تروریست‌هایی که در داخل این کشور فعالیت می‌کنند، دو برابر کند.
ماتیس که برای نخستین بار به عنوان وزیر دفاع امریکا به پاکستان سفر کرده، پیش از آغاز این سفر گفته بود که هدف اصلی دیدارهایش با مقامات پاکستانی، دستیابی به زمینه مشترک است.
شاهد خاقان عباسی، نخست وزیر پاکستان در جریان دیدار با جیمز ماتیس گفت: امریکا و پاکستان اهداف مشترکی دارند. ما به جنگ با ترور متعهد شده‌ایم. هیچ کس از اعضای پاکستان مخالف صلح در افغانستان نیست.
ماتیس همچنین با مقامات عالی‌رتبه ارتش پاکستان از جمله جنرال قمر جاوید باجوا فرمانده ارتش و ژنرال نوید مختار رییس سرویس اطلاعات پاکستان دیدار کرد.
یکی از مقامات دفاعی امریکا که خواست نامش فاش نشود،‌ گفت: مذاکرات ماتیس با مقامات پاکستانی بسیار صریح و ویژه و یکی از موضوعات بحث ترغیب پاکستان به آوردن طالبان پای میز مذاکرات بوده است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.