مجاهد و سنگردار قهرمان ملی افغانستان شهید شد

/

سه ساعت قبل از شهادتش با او صحبت داشتم
جنرال نذیر محمد نیازی شهید، نامش را در قطار نام آوران نظامی افغانستان زیاد شنیده بودم، اما متأسفانه ندیده بودم و شناخت نزدیک قبلی نیز نداشتم. فقط طی چند روز اخیر باهم صحبت‌های تلفنی داشتیم در مورد انتخابات، صلح و وضعیت عمومی.
ساعت ۴ عصر امروز(یکشنبه، ۱۰ سنبله) برای دومین‌بار زنگ تلفنش آمد صحبت ما نزدیک به نیم ساعت طول کشید. برای نمی‌دانم چندمین بار سوگند یاد کرد که بدون کدام طمع و طلب در انتخابات پیش‌رو با تمام قوت پشتیبانی‌ات می‌کنم.
mandegarگفت به مجاهدین و راه آمرصاحب شهید به‌شدت وفادار می‌باشد و اینکه عمرش به پایان نزدیک است، هرچه از دستش بربیاید در همین راه وقف می‌کند. هشدار داد که صلح یک گپ است، طالبان جنگ می‌خواهند و ما انشاالله هزاران جنگجو داریم و نمی‌گذاریم که پیروز شوند.
در آخرین مکالمۀ نیم ساعته بار بار از رأی بدخشان برایم اطمینان می‌داد و گفت تا چند روز قبل مطمین نبودم، اما در روزهای اخیر این‌سو و آن‌سوی بدخشان رفتم و در مورد کاندیدا شدنت، برادر آمرصاحب شهید از مردم خوشی و رضایت دیده است که وی را کاملاً متقاعد ساخته که انشاالله پیروزی از ماست.
از خدای یگانه می‌طلبیم تا این رادمرد دلیر، مجاهد و سنگردار شهید ما را به حساب نیات خیرش که خدا را شاهد می‌گیرم سه ساعت قبل از شهادتش بگوشم شنیدم و تصدیق قلبی کردم، با جمله شهدای پاک حشر نماید. به خانوادۀ داغ‌دار ژنرال فداکار ما، همرزمان، مردم عزت‌مند بدخشان، خانوادۀ جهاد و مقاومت تسلیت عرض می‌کنم.
انالله و انا آلیه راجعون

احمدولی مسعود

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.