مجلس: جهان نباید در برخورد جدی با پاکستان تعلل کند

سه شنبه 4 جوزا 1395/

mandegar-3در حالی که پاکستان حمله امریکا به قصد کشتن ملا منصور رهبر طالبان را تقبیح کرده و آن را نقض تمامیت ارضی پاکتسان خوانده است، مجلس نماینده‌گان افغانستان از امریکا و جهان می‌خواهد که فشارهایی زیادی را بر پاکستان وارد کنند.
مجلس نماینده‌گان دیروز در واکنش به کشته‌شدن ملا اختر محمد منصور، رهبر گروه طالبان در خاک پاکستان می‌گوید که این حادثه ثبوت دیگری از مداخلات صریح پاکستان در افغانستان است.
رییس مجلس نماینده‌گان در پیوند به کشته‌شدن ملا منصور در خاک پاکستان،از جامعۀ جهانی می‌خواهند که برای ختم جنگ در افغانستان باید از طریق شورای امنیت سازمان ملل متحد بالای پاکستان فشار وارد کنند که دست از مداخلات خود در افغانستان بردارد.
عبدالروف ابراهیمی رییس مجلس نماینده‌گان گفت: “کشته شدن ملااختر محمد منصور در خاک پاکستان بار دیگر مداخلات صریح پاکستان در امور افغانستان را آشکار کرده است و این مداخلات را محکوم می‌کنیم”.
آقای ابراهیمی افزود: حکومت افغانستان، جامعه جهانی و دوستان بین المللی که به مثابۀ دوست استراتژیک در کنار افغانستان قرار دارند، باید در این راستا مطابق منشور سازمان ملل متحد با پاکستان برخورد کنند.
منورشاه بهادری دیگر عضو مجلس نیز گفت: “ملا منصور کشته می‌شود آن هم در پاکستان، ملاعمر و بن لادن هم در پاکستان کشته شدند و شبکۀ حقانی نیز در پاکستان حضور دارد؛ آیا جامعه جهانی نمی‌فهمند، اگر متوجه شده اند چرا سیاست خود را در قبال پاکستان تغییر نمی‌دهد”.
آقای بهادری افزود: کشته شدن ملا منصور در خاک پاکستان ثبوت مداخلات این کشور در افغانستان است.
به گفتۀ او، پاکستان و هم جامعه جهانی به نحویی مردم افغانستان را به گروگان گرفته اند و هر روز می‌کشند.
او یادآور شد: ناتو، اتحادیه اروپا و جامعه جهانی در کل دیگر نباید در شناخت پاکستان تعلل کنند و از طریق سازمان ملل متحد بالای پاکستان فشار وارد کنند تا مداخلات خود را در افغانستان متوقف سازد.
خداداد عرفانی هم گفت: “از گذشته معلوم بود که پایگاه‌های طالبان در پاکستان مستقر اند و حال ملا اختر محمد منصور همانند رهبران دیگر این گروه و القاعده در پاکستان کشته می شود؛ اما هیچ گونه اقدامی از سوی جامعه جهانی در قبال میزبانی پاکستان از رهبران گروه‌های تروریستی انجام نشده است”.
او ابراز امیدواری کرد که با کشته شدن ملا منصور در خاک پاکستان، جامعه جهانی بالای پاکستان فشار آورد تا دست از مداخلات در افغانستان بردارد.
از سویی هم، عبیدالله بارکزی یکی از اعضای دیگر مجلس می‌گوید که ملا منصور قبل از حمله روز شنبه در پاکستان کشته شده است و افشای مرگ آن در حال حاضر باز هم دسیسه‌یی برای شکست مذاکرات صلح افغانستان می‌باشد.
به گفتۀ او، در واقعیت امر، آی اس آی پاکستان رهبری جنگ طالبان را در دست دارد و تازمانی که بالای آن فشار وارد نشود، کشته شدن سران طالبان قطعاً به صلح کمک نخواهد کرد.
او نیز، از جامعه جهانی می خواهد که از طریق شورای امنیت سازمان ملل متحد بالای پاکستان فشار وارد کنند تا دست از مداخلات در امور افغانستان بردارد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.