مجلس سنا: از تلفات افراد ملکی در حملات هوایی جلوگیری شود

دو شنبه 6 قوس 1396/

mandegar-3مجلس سنا از افزایش تلفات غیرنظامیان در حملات هوایی در کشور ابراز نگرانی کرده و خواستار دقت بیشتر در بمبارد‌های هوایی شد.
فضل‌هادی مسلم‌یار رییس مجلس سنا در نشست روز یکشنبه (۵ قوس) این مجلس گفت نیروهای خارجی مستقر در افغانستان و نیروهای دولتی باید در انجام حملات هوایی از دقت بیشتر کار گیرند.
آقای مسلم یار افزود که حملات هوایی در نقاط مختلف کشور، افزایش تلفات غیر نظامیان را در پی داشته و باید از ادامه تلفات افراد ملکی جلوگیری شود.
در همین حال، برخی سناتورها در مجلس سنا می‌گویند که در حملات هوایی بر مواضع تروریستان در کشور از دقت لازم کار گرفته نمی‌شود.
محمد هاشم الکوزی سناتور هلمند در مجلس سنا گفت که در حملات هوایی نیروهای خارجی در این ولایت بیشتر افراد ملکی تلف شده اند.
آقای الکوزی افزود که نیروهای خارجی به طور «خودسر» در ولایت‌های هلمند و میدان وردک، عملیات هوایی انجام داده اند که تلفات غیر نظامیان را در پی داشته است.
او از نیروهای امنیتی کشور نیز خواست که برای انجام حملات هوایی دقیق گزارش دهند تا از تلفات غیرنظامیان جلوگیری گردد.
محی‌الدین منصف سناتور ولایت کاپیسا در مجلس سنا نیز گفت که در یک حمله هوایی در دره افغانیه این ولایت نیز به شمول زنان و کودکان افراد ملکی تلف شده اند.
آقای منصف افزود که نیروهای بین المللی به خاطر هدف قراردادن یک فرمانده طالبان این حمله را انجام داده اند ولی برعلاوه این فرمانده طالبان زنان و کودکان نیز در آن حمله کشته شده اند.
مجلس سنا، تلفات هوایی در انجام حملات هوایی را برای مردم افغانستان غیر قابل تحمل خوانده و تاکید دارد که در انجام این حملات باید از دقت کامل کار گرفته شود.
اخیراً حملات هوایی بر مواضع تروریستان و طالبان افزایش یافته است.
اکثرا حملات هوایی توسط نیروهای امریکایی در حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان، صورت می گیرد ولی در برخی مواقع تلفات غیر نظامیان را به همراه دارد.
نهادهای امنیتی کشور می‌گویند که انجام حملات هوایی نتیجه خوبی داشته و ضربات محکمی را بر تروریستان وارد کرده است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.