مجلس سنا: تاریخ برگزاری انتخابات پارلمانی تعیین شود

چهارشنبه 4 قوس 1394/

شماری از اعضای مجلس سنا از سران حکومت خواهان تعیین زمان مشخص انتخابات پارلمانی شدند و هم‌چنان از مسؤولان خواستند تا افراد مناسب را برای عضویت در کمیتۀ گزینش انتخاب کنند.
اعضای مجلس در نشست عمومی روز سه‌شنبه، نسبت به وضعیت کنونی کشور ابراز نگرانی کرده و گفتند که اگر وضعیت همین‌گونه ادامه یابد؛ mandegar-3انتخابات پارلمانی تا مدت نامعلومی برگزار نخواهد شد.
گل‌احمد عظیمی، یکی از اعضای مجلس گفت که اگر وضعیت این‌گونه باشد تا دو سال دیگر انتخابات برگزار نمی‌شود. او از رییس جمهور خواست تا دست‌ به کار شده و زمان مشخص انتخابات را تعیین کند.
آنان هم‌چنان تأکید کردند که اعضای کمیتۀ گزینش باید به کلی بی‌طرف انتخاب شوند. کمیتۀ گزینش مکلف است، از میان ۲۱ تن از کمشنرانی که به کمیسیون اصلاحات انتخاباتی معرفی شده اند، هفت تن را انتخاب کرده و فهرست نهایی آنان را برای تأیید به رییس جمهور بفرستد.
فوزیه سادات سمکنی، یکی دیگر از اعضای مجلس خواهان انتخاب افراد بی‌طرف در کمیتۀ گزینش شد و گفت که این افراد باید به هیچ تنظیم و حزبی رابطه نداشته باشند.
موعد مشخص پایان کار مجلس نماینده‌گان بر بنیاد قانون اساسی کشور تاریخ اول ماه سرطان سال پنجم کاری این مجلس عنوان شده است.
چندی پیش رییس جمهور با صدور فرمانی از کمیسیون مستقل انتخابات خواسته بود تا زمان مشخص انتخابات پارلمانی، ثبت نام‌ها و زمان آغاز مبارزات انتخاباتی را مشخص کند.

اشتراک گذاري با دوستان :
  • Lona Rose

    امریکا دوست صادق و راست گار افغانستان نیست در مدت چهارده سال به همه ملت افغانستان تجربه وثابت شد همه وعده هایش دروغ فریبنده بود.اصلا یک افغانستان نیروند متکی بخود را نمی خواهد در ساحه نظامی بماقسمیکه لازم وضرورت است کاری اساسی و زیر بنایی نخواست انجام دهد. مثال طیارات پیشرفته نظامی و دافع هوا مدرن نداد چهار طیاره کهنه جنگ عومی دوم را داد که از خط پراز کشیده شده بود در میدان هواهی کابل فعلا به صفت تشناب عساکر اربکی از آن استفاده میکنند گرچه کرزی غال مغال زیاد کرد گفت ببرید بمبریک را اما این طیاره علاج دوباره رفتن را به نسبت کهولت سن نداشت شرم جای خجالت به امریکا است باین لاف و گزاف گوی هایش . امریکا با افغانستان از دید پاکستان برخورد میکند اگر امریکا دوست صادق افغانستان است خوب میداند پایه گاهای تروریستی در خاک پاکستان است مانند شبکه جلال الدین حقانی جهش محمدیه و امثال آن وقتیکه به سطح جهان امریکا اعلان میکند لاف بیمورد دروغ میگوید که مبارزه علیه تروریست میکنم چرا پایگاه تروریست در پاکستان است باید به خاطر ثبوت صداقت دوستی خود با افغانستان و جهان مراکز تروریستی ها را در پاکستان است درین جا ترین و تربیه و به خاطر خرابکاری به تمام جهان صادر میشود بایداز بین ببرد دولت امریگا دروغ گو کشور است ملت ما را گروگان گرفته بزودی هادر کشور سوریه و عراق شاید صلح خواهد آمد اما امریکا کشور ما را به خاطر خواسته ها منافقانه خود حرج و مرج در آسیا میانه و فشار بروروس ها مانند زخم ناسور نگاه میدارد.

    اگر دقیقأ مطالعه کنید جنگ را امریکا بخاطر امیال شوم خودش گرم نگاه میدارد روی پرده پاکستان است عقب آن امریکاهیچ وقت امریکا و پاکستان نمی خواهد در افغانستان صلح و آرامی باشد. پاکستان از مدرک جنگ و نا آرامی افغانستان بهره داری سیاسی و اقتصادی میکندصد ها ملیون دالر به اشاره امریکا از عربستان سعودی قطر وکویت و از خود امریکا بنام های گوناگون دریافت میکند از طرف دیگر دولت افغانستان ضعیف و آسیب پذیر میسازد شما قضاوت کنید منافقت پاکستان را در فصل صادرات میوه ما راه های خود را پاکستان به خاطر ضربه زدن اقتصادی به بهانه گونا گون ازدیاد تعرفه گمرکی ویزه و امثال آن اجازه به تاجران ما نمیدهد صدها لاری میوه در تورخم خراب شد باغ داران و تاجران ما ضربه اقتصادی خوردند. اکنون که دیگر قلم عمده صادراتی ما نداریم باز وزیر مالیه ما به اشاره امریکا به پاکستان میرود نواز شریف اظهار میدارد حالا باید ما صداقت کنیم تجارت خود را افزایش دهیم افرین پنجابی پلید باین نیرنگ هایت. چون پاکستان می خواهد مال های خود را به آسیا میانه صادر کند راه دیگر ندارد باید دولت دست از تملق و چاپلوسی در مقابل پاکستان دست بردارد قطعا تن به خواست پاکستان ندهدفریب دولت مردان ما زیاد خوردند وزیر مالیه ما باید گذشته راخوب مطالعه کند درس عبرت گیرد به فرد فرد افغان های باشرف وطن دوست و نیرو های امنیتی افغان فرض است در مقابل موتر های پاکستان وزن شان زیاد است سرک های ما را تخریب میکند خسارات هنگفت بما میرسد چرا توناژ موتر پاکستانی بالاتر از هفتاد تن است سرک های افغانستان به توناژ چهل تن دیزان شد پل و پلچک تخریب و صدمه می بیند مسولان دولتی باید از وزارت فواید عامه نظر گیرند برخورد جدی و مانع ترددوسایط پنجابی گردد گمرک ها با پنجصد افغانی جیب خرچ اجازه تردد موتر های پنجابی داده نشوداگر دقیق محاسبه شود هر لاری پاکستانی عبور کردن با توناژ هفتاد تن بیش از صدهزار افغانی ضرر به سرک ها وپل پلچک ما میرساند. باید اقدام باالثمل با پنجابی ها صورت گیرد حتی شدید تر انجام دهند تا دل شان بگفته عوام از آمدن به افغانستان بد شود . حاجی صبور