مجلس سنا تعطیل شد

۳۱ سنبله ۱۳۹۸

mandegarمجلس سنا به دلیل مصروفیت سناتوران در کمپاین‌های انتخاباتی سر از دیروز تا پس از برگزاری انتخابات، تعطیل شد.
بر اساس روال عادی قرار بود دیروز نشست عمومی مجلس سنا برگزار شود؛ اما دروازه‌های تالار این مجلس مسدود بود.
برخی سناتوران می‌گویند که نشست‌های عمومی مجلس سنا به دلیل عدم تکمیل نصاب و مصروفیت سناتوران در کمپاین‌های انتخاباتی تعطیل شده است.
محی‌الدین منصف یک عضو سنا گفت که نشست عمومی امروز{دیروز} مجلس سنا به دلیل کمبود نصاب تدویر نشده؛ ولی سناتوران در کمیسیون‌ها کار می‌کنند.
اما؛ نبیه مصطفی‌زاده دیگر عضو این مجلس گفت که اکثر سناتوران در آستانۀ برگزاری انتخابات مصروف کمپاین به نفع نامزدان مورد نظر خودشان هستند و به همین دلیل به مجلس سنا حاضر نمی‌شوند.
بانو مصطفی‌زاده افزود که عدم شرکت سناتوران در جلسات عمومی مجلس سنا به منظور شرکت در برنامه‌های کمپاینی نامزدان در واقع اولویت ندادن به کارهای قانونی رسیدگی به مشکلات مردم است.
به گفتۀ او، سناتوران به عنوان نمایندگان مردم افغانستان نباید در شرایط حساس کنونی برنامه‌های کمپاینی شان را به حضور در مجلس سنا اولویت می‌دادند؛ زیرا شرایط کنونی کشور حساس است و مردم با مشکلات زیادی مواجه‌اند که باید حد اقل صدای مردم از خانه ملت بلند می‌شد.
این در حالی است که مجلس نمایندگان نیز در این روزها با مشکل کمبود نصاب مواجه است و اکثر نمایندگان در نشست‌های عمومی و کمیسیون‌های آن حاضر نمی‌شوند.
نماینده‌گان منتقد می‌گویند که نماینده‌گان با عدم حضور در نشست‌های مجلسین شورای ملی مرتکیب خیانت ملی می‌شوند؛ زیرا بر بنیاد اصول، نمایندگان حق ندارند با غیرحاضری غیر ضروری مجلس را با رکود مواجه کند.
با آنکه تنها در بخش قانون‌گذاری بیش از صد قانون در دستور کار مجلس قرار دارد؛ اما به دلیل عدم مسوولیت‌پذیری نماینده‌گان از شش ماه گذشته تا هنوز هیچ قانونی تصویب نشده است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.