مجلس سنا: سفارت فرانسه در کابل مسدود شود

گزارشگر:دو شنبه 29 جدی 1393 ۲۸ جدی ۱۳۹۳

مجلس سنا به علت توهین به ساحت مقدس پیامبر (ص) توسط مجله فرانسه،در یک فیصله عمومی از حکومت افغانستان خواست که سفارت این کشور را در کابل مسدود کند.
این درخواست سناتوران پس از آن صورت گرفت که مجله شارلی ابدو فرانسه بار دیگر اقدام به نشر کاریکاتورهای موهن علیه پیامبر اسلام کرده است.mnandegar-3
فضل هادی مسلم یار، رییس مجلس سنا گفت که مجلس سنا در پیوند به نشر کاریکاتورهای موهن به پیامبر اسلام احتجاجیه خود را از طریق وزارت خارجه، و ریاست جمهوری به سفارت فرانسه اعلام می کند.
وی افزود:خواست ما از رییس جمهور این است در صورتی‌که فرانسه به مقدسات مسلمانان احترام نمی گذارد، باید سفارت آن کشور در افغانستان مسدود شود.
پیشنهاد ارسال احتجاجیه که با رای اکثریت قاطع سناتوران روبه رو شد از طرف سید صفی الله هاشمی در جلسه عمومی امروز مجلس سنا مطرح شد.
آقای هاشمی ضمن محکومیت شدید این اقدام شارلی ابدو گفت که دولت فرانسه باید در حریم کشور خود از جریحه دار ساختن قلب میلیاردها مسلمان در جهان خودداری کند.
زلمی زابلی، عضو دیگر سنا نیز یاد آور شد که افغانستان همانند دولت ترکیه باید سفارت فرانسه را در کابل مسدود کند.
دولت ترکیه اعلام کرده است که در صورت ادامه اقدام توهین آمیز به پیامبر اسلام در فرانسه سفیر این کشور را از خاک ترکیه اخراج می کند.
مجله شارلی ابدو دو روز پیش پس از آنکه بر دفتر این مجله حمله مسلحانه صورت گرفت، بار دیگر اقدام به نشرکاریکاتورهای موهن علیه پیامبر اسلام نمود.
این اقدام از سوی کشورهای اسلامی به شدت محکوم و این عمل را خدشه دارکردن چهره اسلام خوانده اند.
شارلی ابدو پیش از این نیز چندین بار کاریکاتورهای موهن پیامبر اسلام را منتشر کرده بود.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.