محقق: از مسأله تحمیل قومیت در تذکره‌های الکترونیکی به سادگی نمی‌گذریم

گزارشگر:یک شنبه 27 حوت 1396 ۲۶ حوت ۱۳۹۶

محمد محقق معاون دوم ریاست اجرایی می‌گوید که از کنار مسأله تحمیل قومیت در بحث تذکره الکترونیکی به سادگی نخواهیم گذشت.
آقای محقق که روز جمعه (۲۵ حوت) در بیست و سومین سالگرد شهادت عبدالعلی مزاری با محوریت بررسی آخرین تحولات سیاسی و اجتماعی mandegar-3افغانستان در قم ایران، سخن می‌گفت تأکید کرد که در مسأله مشارکت همه اقوام در تصمیم های کشوری باید تلاش کنیم که حقوق اقوام به یک اندازه مورد احترام قرار گیرد که همانگونه که به گفته وی، شهید مزاری این آرمان را دنبال می‌کرد.
محمد محقق در ادامه افزود که دولت با ادامه راه شهید مزاری و فراهم‌آوردن آسایش برای مردم از ایجاد شاهراهی از شرق به غرب و از هرات به شمال و… سهولت در رفت و آمد مردم به مناطق مختلف را ایجاد کرده است.
وی گفت که با اتصال مرکز کشور به بازار شمال، تحول عظیمی در زندگی مردم ایجاد خواهد شد.
آقای محقق همچنین در ارتباط با حضور داعش در مناطقی از افغانستان و اعمال عملیات‌های مختلف از سوی این گروه تروریستی، عنوان کرد که هدف این گروه فقط کشتار مردم مسلمان و نابودی اسلام است و تنها راه حل این چالش، اتحاد همه اقوام افغانستان می‌باشد.
به باور معاون دوم ریاست اجرایی، از دیگر مشکلات ایجادشده توسط دشمن، مسأله عید نوروز می‌باشد؛ به نحوی که تمام رسانه‌ها اشباع شده اند که عید نوروز «شرک» است و کسانی که این عید را برپا کنند «کافر» هستند.
محقق در پایان با اشاره به مسأله انتخابات گفت: در تلاش هستیم تا با اصلاح فرآیند انتخابات، سرنوشت بهتری در پیش رو داشته باشیم.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.