محمد اشرف غنی: مـن رییس‌جمهور منـطق و اراده هستـم!

گزارشگر:ابوبکر صدیق/ شنبه 14 دلو 1396 ۱۳ دلو ۱۳۹۶

محمد اشرف غنی، دیروز پس از ادای نماز جمعه گفت: مرکز گروه طالبان در کشور پاکستان است و شواهد و مدارک روشن در این مورد وجود دارد.
آقای غنی که درجمع از عالمان دینی در ارگ صحبت می‌کرد با اشاره به حملات اخیر تروریستی در کشور گفت: طالبان انفجار ها و حملات انتحاری را mandegar-3بالای تمام ملت افغانستان راه‌اندازی می‌کنند و هیچ شهروندی از گزند این حمله ها بیرون نمی‌ماند و این نیاز به پاسخ ملی و سرتاسری دارد.
او گفت: در رابطه به حملات اخیر یازده‌تن بازداشت شده‌اند و نیز برخی مهمات کشف و به دست آمده است. آقای غنی گفت که مسوولیت این حملا‌ت را طالبان به عهده گرفته‌اند؛ اما این اعمال طالبان در اسلام جایگاهی ندارد و نه هم شریعت محمدی آن را می‌پذیرد.
او با بیان‌ اینکه کسانی که به این اعمال طالبان باور ندارند، باید راه‌ خود را از گروه طالبان جدا کنند، گفت: صف گروه‌ تروریستی طالبان باطل است و صف مردم افغانستان برحق. بناَ حق بر باطل موفق می‌شود. او گفت: کسانی حملات تروریستی انجام می‌دهند، از امر الله سرکشی می‌کنند، چون الله می‌گوید که «قتل یک انسان با قتل تمام انسان‌ها برابر است.»
آقای غنی با تأکید افزود که مرکز گروه تروریستی طالبان در پاکستان است و در حال حاضر این فرصت به حکومت پاکستان ایجاد شده است تا پیرامون مبارزۀ جدی با گروه‌های هراس‌افگن با در نظرداشت خواست کشورهای اسلامی تجدید نظر کند.
او گفت: پیام دین مقدس اسلام این‌ است که هیچ‌گونه تبعیض بین سفید سیاه و سرخ و وجود ندارد.
آقای غنی با تأکید افزود که فهرست منظم از فعالیت شبکه‌های تروریستی گروه طالبان، با دولت پاکستان شریک ساخته شده است و منتظر اقدامات جدی از طرف کشور پاکستان هستیم. او گفت که از نزد افرادی از طالبان که اخیراً در ولایت‌های مختلف: کابل، غزنی، لوگر و …، بازداشت‌ شده‌اند، شواهدی به دست آمده است که نشان می‌دهد گروه طالبان در پاکستان حضور دارند و ]حملات[ را برنامه‌ریزی می‌کنند.
آقای غنی با اشاره به امنیت کابل گفت: مردم کابل خواهان برنامۀ امنیتی برای این شهر هستند تا اقدامات روشن در رابطه به تأمین امنیت پایتخت گرفته شود. او گفت: روز یک‌شنبه هفتۀ آینده، تمام مسوولان ارشد امنیتی راهبرد امنیتی کابل را به ریاست جمهور و به‌شخص خودم تسلیم می‌کنند. او گفت: امنیت شهروندان هیچ‌گاه مورد معامله قرار نمی‌گیرد.
آقای غنی گفت: مسوولان امنیتی با تمام کفیت و تعهد در تلاش تأمین امنیت کشور‌ اند و در رابطه به فرماندهان امنیۀ ۳۴ ولایت کشور در هفتۀ آینده تصمیم گرفته خواهد شد.
او گفت: صلح نیاز اصلی مردم است و گروه تروریستی طالبان به آن تمکین نکردند؛ اما امروز روشن می‌شود که ما در صلح و جنگ برنده هستیم و در بارۀ کسانی که از طریق سیاست صلح را نمی‌پذیرند، پس از یک مشوره با تمام اقشار جامعه، تصمیم نهایی گرفته می‌شود.
او گفت: «در میدان سیاست بین‌المللی برنده‌شدیم. وحدت و همبسته‌گی ملی ما پایدار و زیر کلمۀ شهادت و بیرق عظیم کشور خود ایستاده‌ایم. راه ما دوامدار است و اگر مردم فکر می‌کنند که ما شکست می‌خوریم ما اهل شکست خوردن نیستیم.»
او خودش را رییس جمهور «منطق و اراده » معرفی کرد و گفت: هیچ تردید در این مورد وجود ندارد.
او با ابراز تشکر از نظامیان افغانستان گفت: نهادهای استخباراتی نیاز به اصلاحات جدی دارند. به‌ویژه نهادهای مسوول که اطلاعات را نادیده می‌گیرند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.