مخالفان مسلح تلاش دارند حملات‌شان را بر کابل متمرکز سازند

/

مسوولان امنیتی می‎گویند که مخالفان مسلح تلاش دارند در سال جاری ۸۵ درصد حملات شان را بالای شهر کابل متمرکز سازند.
در نشستی که به هدف ایجاد هماهنگی میان نهادهای امنیتی روز سه شنبه در کابل برگزار شده بود، روی جلوگیری از تهدیدهای امنیتی بحث صورت گرفت.
تورنجنرال قدم شاه شهیم فرماندۀ فرقه ۱۱۱ زون مرکز به خبرنگاران گفت که مخالفان پلان دارند که برعلاوه مراکز نظامی، ساحات ملکی را نیز هدف قرار بدهند.
از سوی دیگر مسوولان ریاست عمومی امنیت ملی می‌گویند که طالبان مسلح یک سلسله تغییرات را در تشکیلات‎‌شان به میان آورده اند.
جنرال میرزا محمد رحیمی یکی از مسوولان این اداره گفت، گروه طالبان با راه‌اندازی جلسۀ در پانزدهم ماه حوت سال ۱۳۹۱ به اساس هدایت ملا محمد عمر تغییرات را در تشکیلات شان به میان آورده اند.
وی گفت، این جلسه از سوی مولوی عبدالقدیر مسوول کمیسیون مالی پشاور برگزار شده بود.
به گفته او، مخالفین مسلح در سال جاری پلان دارند برعلاوۀ آماج قرار دادن مراکز نظامی، سفارت خانه‎ها، پوسته‌های پولیس، مرکز فرماندهی امنیه، ساحات ملکی را نیز هدف قرار دهند.
در این حال، فرمانده امنیۀ کابل می‎گوید که مخالفان مسلح بیشتر تهدیدهای امنیتی را از ولایات همجوار، متوجه کابل می‌‎سازند.
جنرال محمد ایوب سالنگی اطمینان داد که برای دفع این حملات در سال جاری تدابیر شدید امنیتی را با راه‎اندازی عملیات‎ها روی دست دارند.
نگرانی ها در خصوص افزایش حملات بالای شهر کابل در حالی مطرح می‌‎شود، که سال گذشته نیز این شهر شاهد چندین حملۀ مرگبار مخالفان مسلح بوده است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.