مرکل آلمانی‌ها را به خویشتن‌داری در برابر پناه‌جویان فراخواند

شنبه 12 جدی 1394/

mandegar-3انگلا مرکل در سخنرانی اش به مناسبت سال ۲۰۱۶ میلادی، ورود مهاجرین و ادغام آنان به جامعه را یک «فرصت برای آینده» این کشور دانست. او در حالیکه در خصوص بحران اروپا اشاره‌یی نکرد اما از پیروزی تیم فوتبال اروپا یاد آوری نمود.
او در سخنرانی سال نو خود گفت: «این خیلی مهم است که ما اجازه ندهیم به بخش های مختلف تقسیم شویم. ما نباید به نسل ها، گروه های اجتماعی، و یا آنانی که در آلمان زندگی می کنند و شهروندان تازه وارد، تقسیم بندی شویم».
انگلا مرکل، به گونه مستقیم از جنبش اروپاییان میهن دوست در برابر اسلامیزه شدن از جهان عرب (پگیدا) نام نبرد، اما تاکید کرد که مردم نباید با تازه واردان برخورد سرد داشته یا در قلوب شان نسبت به آنان نفرت داشته باشند و یا این که خود را یگانه آلمان های اصیل بنامند و دیگران را به حاشیه برانند.
او گفت که آلمانی ها باید به خود اعتماد داشته و آزاد بیندیشند، ما باید جهان شمول و مهربان با همه باشیم. برای یک پارچگی به موفقیت، باید از اشتباهات گذشته بیاموزیم. او گفت: «ارزش های ما، سنت های ما، احساس عدالتخواهی ما، زبان ما، قانون ما، روش ما، برای همه که می خواهند اینجا زندگی کنند، قابل تطبیق می باشد».
صدر اعظم آلمان تاکید کرد هر کشوری که به گونه موفقانه تازه وارد شدگان را به جامعه خود مدغم نموده، در حقیقت توانسته است از لحاظ اقتصادی و اجتماعی منفعت حاصل نماید. بنابر این او واضح ساخت که پیشبینی می شود تعداد زیادی از پناهجویان در آلمان می مانند و به کشورشان بازگردانده نمی شوند. همزمان او گفت که آلمان تلاش می کند تا حفاظت از سرحدات بیرونی اروپا را بهبود بخشد، مهاجرت غیر قانونی را به قانونی مبدل سازد، و مبارزه با عوامل بحران آوارگان را تداوم بخشد تا به این ترتیب شمار پناهجویان در درازمدت کاهش یابد.
بعد از من تکرار کنید که «ما می توانیم»
بخش عمده از سخنرانی انگلا مرکل به بحران مهاجرت اختصاص داده شده بود. مرکل همچنان در اظهارات خود از رضا کاران و کسانی که به گونه دوامدار با مهاجرین و پناهجویان همکاری کردند، سپاسگزاری نمود.
با این وجود او بیان داشت، خیلی روشن است که هجوم تعداد زیاد مردم «خواست های زیادی را از ما ایجاد می کند»؛ خواست هایی در زمینه زمان، انرژی و پول.
در پایان سخنرانی خود انگلا مرکل بار دیگر شعار خود را سر داد. ما می توانیم انجام دهیم، چرا که آلمان یک ملت قوی است. در کنار سپاسگزاری از مددکاران مهاجرین، مرکل از مردان و زنانی که در صفوف نیروهای امنیتی کشورش «از صمیم قلب» مصروف خدمت هستند، ابراز قدردانی نمود و گفت که آنان با «مواجه نمودن جان های خود با خطر در مبارزه علیه ترور دولت اسلامی تلاش می کنند که امنیت، ارزش ها و آزادی کشور ما را حفظ کنند».
انگلا مرکل از چالش های سال ۲۰۱۵ مانند انقلاب دیجیتلی و تغییر اقلیم، و همچنان بحران یورو یاد آوری نکرد. اما در عوض، او که از هواداران تیم ملی فوتبال آلمان است بیان داشت که مسابقات آینده جام قهرمان اروپا، در فرانسه برگزار خواهد شد جایی که «قهرمانان جهانی ما همچنان تلاش می‌کنند تا قهرمانان اروپا هم گردند».

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.