مســـکو: در پـی مشـروعیت‌بخشی به طالبـان نیستیـم

دوشنبه 23 حوت 1395/

mandegar-3مقامات روسیه در باره نگرانی‌های اخیر در افغانستان، واکنش نشان داده و گفته که هدف از تماس دولت روسیه با طالبان مشروعیت بخشیدن به این گروه نیست؛ بلکه ققط به منظور تأمین امنیت اتباع روسی و روند صلح افغانستان است.
وزارت خارجه روسیهدر بیانیه‌یی ضمن رد اتهامات مبنی بر حمایت مالی، کمک تسلیحاتی و سهمگیری در استقرار کمپ‌های آموزشی برای شورشیان طالبان در افغانستان، گفته است که حلقاتی در داخل و خارج افغانستان با راه‌اندازی کمپین‌ها سعی دارند تا نقش مهم روسیه در مبارزه با تروریسم در این کشور را تضعیف کنند.
در بیانیه وزارت خارجه روسیه از گروه و یا کشوری نام برده نشده، اما گفته شده که هدف این چنین تحرکات‌ منحرف‌سازی اذهان مردم افغانستان و جامعه جهانی از اشتباهاتی است که در حضور ۱۶ ساله نیروهای نظامی خارجی در افغانستان صورت گرفته است.
وزارت خارجه روسیه تماس این کشور را با طالبان تائید کرده اما این تماس را محدود به تأمین امنیت اتباع روسی در افغانستان دانسته است.
وزارت خارجه روسیه همچنین تصریح کرده که تماس این کشور با گروه طالبان نیز به منظور تشویق این گروه برای پیوستن به روند صلح افغانستان تحت رهبری دولت افغانستان است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.