مسلمیار در واکنش به اظهارات حکمتیار: اجـازه نمی‌دهیـم به نفـاق دامـن بزنیـد

دوشنبه 22 عقرب 1396/

مجلس سنا می‌گوید که به هیچ کسی اجازه داده نمی‌شود تا با قومی خواندن جنگ افغانستان، میان مردم تفرقه افگنی کند.
فضل‌هادی مسلم‌یار رییس مجلس در واکنش به اظهارات اخیر گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی می‌گوید که این مساله اگر سوء تعبیر رسانه‌ها باشد و mandegar-3یا به واقعیت آقای حکمتیار گفته باشد، مردم افغانستان به هیچ کس اجازه نمی‌دهد که با قومی خواندن جنگ افغانستان به نفاق در کشور دامن بزند.
آقای مسلم یار که در نشست روز یکشنبه (۲۱ عقرب) صحبت می‌کرد، گفت که جنگ افغانستان قومی نیست.
به گفته وی، جنگ کنونی جنگ مردم افغانستان با تروریزم بین المللی و جهاد است.
او تاکید کرد که مقاومت نیروهای امنیتی افغانستان در برابر تروریزم افتخار مردم افغانستان است.
مسلم‌یار از رهبران سیاسی خواست که برای حمایت از نیروهای امنیتی صدا بلند کنند.
محمد علم ایزدیار نیز گفت که قومی خواندن جنگ افغانستان، آب انداختن در آسیاب پاکستان است و اقوام افغانستان هیچ اختلافی باهم ندارند.
برخی از سناتورهای دیگر نیز اظهارات گلبدین حکمتیار را تفرقه افگنانه خواندند و به شدت نسبت به آن واکنش نشان دادند.
داود غفاری یک عضو سنا گفت، نیروهای امنیتی کشور و مردم افغانستان همه روزه در برابر تروریزم قربانی می‌دهند و قومی خواندن جنگ در کشور بر روحیه آنان تاثیر منفی بر جا می گذارد.
آقای غفاری گفت: “حکمتیار ماهانه ۱۰ میلیون افغانی حق خاموشی از حکومت افغانستان می‌گیرد و اگر هر روز اینگونه برخلاف منافع مردم گپ بزند، باید این پول قطع گردد”.
گلالی اکبری نیز گفت که مردم افغانستان با پیوستن حکمتیار به روند صلح توقع داشتند که وضعیت امنیتی در کشور بهبود یابد؛ اما نه تنها که این توقع تحقق نیافت بلکه دیده می‌شود که او تلاش دارد تا اقوام افغانستان را از هم جدا کند.
خانم اکبری خاطر نشان کرد که مردم افغانستان از اقوام مختلف، پشتون، تاجیک، هزاره و ازبیک باهم برادراند و تاهنوز برادرانه زندگی کرده اند وهیچ گاهی فریب چنین اظهاراتی را نخواهند خورد.
سناتورها از رهبران سیاسی به ویژه گلبدین حکمتیار خواستند که به جای تفرقه افگنی در راستای یکجا سازی اقوام و تقویت وحدت ملی در کشور کار کرده و در جنگ با تروریزم از نیروهای امنیتی کشور حمایت کنند.
گلبدین حکمتیار به روز پنجشنبه هفته گذشته با نشان دادن دو انگشت به مخاطبان خود گفت که جنگ کنونی در افغانستان جنگ میان دو قوم است؛ اما یک روز پس از آن، مدعی شد که رسانه‌ها از صحبت‌هایش تعبیر نادرست کرده اند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.