مسلم‌یار: برخی سفارت‌ها، ستون‌پنجمی‌ها و دشمنان در پی نفاق‌افگنی هستند

گزارشگر:دوشنبه 15 جوزا 1396 ۱۴ جوزا ۱۳۹۶

mandegar-3رییس مجلس سنا در مورد سه انفجار پی‌هم در مراسم تشیع جنازه پسر محمد علم ایزدیار گفت که هدف این حادثه نفاق‌افگنی در میان مردم افغانستان بود.
فضل‌هادی مسلم‌یار رییس مجلس سنا که در نشست روز یک شنبه (۱۴ جوزا) گفت: “برخی سفارت‌ها، ستون پنجمی‌ها و دشمنان بر آن اند که نفاق قومی و سمتی در میان مردم افغانستان بیاندازند”.
آقای مسلم‌یار افزود که در حادثه دیروز همه رهبران و سران جهادی حضور داشتند و از نظر دشمن فرصت خوبی برای تفرقه افگنی در افغانستان بود.
به گفته او، رهبری دشمنان مردم را در قضایای افغانستان، پنجابی و روس‌ها در دست دارند.
رییس مجلس سنا گفت: “دشمن به ما رحم ندارند، مردم باید هوشیار باشند؛ ما نباید در برابر دشمن چُپ باشیم؛ تا دیروز آی اس آی و حالا پاکستان، ایران، و روسیه در برابر مردم افغانستان دست به دست هم داده اند”.
مسلم یار تاکید ورزید که دشمن اراده تفرقه افگنی دارد ولی مردم افغانستان باید از نظام کنونی و نیروهای امنیتی حمایت کنند.
روز شنبه در مراسم تشیع جنازه پسر محمد علم ایزدیار معاون اول مجلس سنا سه حمله انتحاری پی هم صورت گرفت که در نتیجه ۲۰ کشته شدند و حدود ۸۰ تن دیگر زخم برداشتند.
این حملات انتحاری زمانی رخ داد که عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت، برخی وزرای کابینه و شماری زیاد از اعضای شورای ملی در مراسم خاکسپاری جسد سالم ایزدیار شرکت داشتند.
شماری از مقام‌های دولتی از جمله، فضل‌هادی مسلم یار رییس مجلس سنا، ابدال الله محمدی نماینده مردم سمنگان در مجلس، فیروز الدین فیروز وزیر صحت عامه نیز در این رویداد زخم‌های سطحی برداشته اند.
در همین حال، شماری از سناتوران می‌گویند که امنیت این مراسم از سوی نیروهای امنیتی موظف در ساحه بادام باغ کابل گرفته نشده است و این رویداد اتفاق افتاده است.
معلم لالاگل یک عضو مجلس سنا گفت: “حملات دیروز پلان شده بود؛ زیرا قطعه امنیتی شورای ملی برای تامین امنیت ساحه رفته است ولی با ممانعت محافظان مستقر در تپه بادام باغ مواجه شده اند”.
لالاگل افزود که این حمله از سوی برخی حلقاتی در درون دولت سازماندهی شده تا بزرگان مجاهدان را به صورت دسته جمعی از بین ببرند.
اعضای مجلس سنا خواستار بررسی جدی این موضوع از سوی دولت شدند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.