مسوولان ارشد امنیتی: تهدیدات کاهش یافته است

دوشنبه 22 عقرب 1396/

مسوولان ارشد امنیتی می‎گویند که تهدیدهای امنیتی از ۱۲۲ ولسوالی به ۸۸ ولسوالی کاهش یافته است.
مجلس سنا دیروز(یک شنبه)، رییس ستاد ارتش و معاون ارشد وزارت داخله را در پیوند به اوضاع امنیتی کشور فراخوانده بود.
mandegar-3جنرال شریف یفتلی رییس ستاد ارتش وزارت دفاع ملی کشور گفت که پس از اعلام راهبرد جدید امریکا و آغاز عملیات‌های خزانی نیروهای ارتش، سطح تهدیدها از ۱۲۲ ولسوالی به ۸۸ ولسوالی کاهش یافته است.
آقای یفتلی افزود که هم اکنون جنگ های پراگنده در ۸۸ ولسوالی کشور جریان دارد و تمرکز مخالفان بیشتر روی انفجارها و حملات انتحاری است.
به گفته وی، ضربات هوایی و انجام عملیات‌های ویژه از موفقیت‌های نیروهای ارتش در سال جاری بوده و این مساله سبب کاهش تلفات نیروهای امنیتی نسبت به سال گذشته خورشیدی نیز شده است.
رییس ستاد ارتش کشور گفت که در فصل خزان تمرکز نیروهای امنیتی بر هدف گرفتن رهبران گروه‌های تروریستی، حفظ امنیت ساحات زیر کنترل، حفظ امنیت شاهراه‌ها و بازپس گیری مناطقی است که در کنترل طالبان قرار دارند.
به گفته او، مبارزه با فساد در صفوف ارتش نیز جز اولویت‌های اصلاحی وزارت دفاع است که در این راستا تاهنوز چندین ژنرال و افسر نظامی به اتهام فساد بازداشت شده اند.
او در مورد پناهگاه‌های تروریستی گفت که گروه های تروریستی پناهگاه‌های خود را پس از اعلام راهبرد جدید امریکا در افغانستان و ترس از حملات هوایی، از امتداد مرز با پاکستان به عمق خاک پاکستان انتقال داده اند.
جنرال مرادعلی مراد معین ارشد امنیتی وزارت داخله نیز گفت که دشمن در ۷ ماه گذشته بیشترین تلاش‌های خود را انجام داده است، ولی با مقاومت نیروهای امنیتی کشور مواجه شده اند و دستاوردی نداشته اند.
آقای مراد افزود که در ۳۶۵ ولسوالی کشور پولیس مستقر هستند و در مبارزه با دشمن و تنفیذ قانون مصروف می‌باشند.
به گفته او، وزارت داخله در آوردن اصلاحات در این وزارت و تامین بخش لوجیستیکی پولیس نیز برنامه‌های خوبی را روی دست دارد و رهبران حکومت و تمویل کنندگان بین المللی از اقدامات وزارت داخله حمایت می‌کنند.
او خاطر نشان کرد که اصلاحات در بخش کشف و استخبارات وزارت داخله نیز در حال اجرا است و این بخش‌ها نیز زیر فشار قرار گرفته اند که فعالیت‌های شان را سرعت بخشند.
این در حالی است که سناتورها از افزایش نا امنی‌ها در کشور ابراز نگرانی دارند و بخش‌های مدیریتی، استخباراتی و کشفی نهادهای امنیتی را مورد انتقاد قرار می‌دهند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.