مشاور روابط بین‌الملل شورای عالی صلح: فشارهای خارجی دلیل همکاری پاکستان در مذاکرات صلح افغانستان است

چهارشنبه 22 میزان 1394/

مشاور روابط بین‌الملل شورای عالی صلح افغانستان اقدام اخیر نخست‌وزیر پاکستان مبنی بر اعلام آمادگی اسلام‌آباد برای میانجیگری در مذاکرات صلح افغانستان را تحت فشار کشورهای منطقه و جهان دانست.
اسماعیل قاسمیار مشاور روابط بین‌الملل شورای عالی صلح افغانستان اعلام کرد: در صورتی که پاکستان قصد دارد حسن نیت خود را در روند مذاکرات mnandegar-3صلح به افغانستان نشان دهد؛ باید از حمایت طالبان دست بردارد.
قاسمیار افزود: فشار کشورهای منطقه و بین‌المللی به پاکستان، مقامات اسلام‎آباد را برای میانجیگری در مذاکرات صلح حکومت افغانستان و طالبان وادار کرده است.
عبدالله عبدالله رییس‌اجرایی حکومت وحدت ملی در نشست روز دوشنبۀ شورای وزیران در واکنش به گفته‌های نخست‌وزیر پاکستان در مورد مذاکرات صلح این کشور گفت که اسلام‌آباد باید کمک به طالبان و گروه‌های تروریستی را قطع کند.
وی گفت: توقع حکومت وحدت ملی از پاکستان قطع کمک‌ها به طالبان و گروه‌‎های تروریستی است که همواره ناامنی‌ها در افغانستان را افزایش داده است.
نواز شریف نخست‌وزیر پاکستان چندی قبل از آمادگی اسلام‌آباد درباره همکاری این کشور برای آغاز و تداوم مذاکرات صلح دولت افغانستان و طالبان مسلح خبر داده بود که این موضوع واکنش‌های بسیاری را از سوی مقامات کابل در پی داشت.

اشتراک گذاري با دوستان :