مشاور نخست‌وزیر پاکستان: پاکستان منزوی نشده است

چهارشنبه 2 سرطان 1395/

مشاور امور بین‌الملل نخست‌وزیر پاکستان در واکنش به برخی اظهارات مبنی بر منزوی شدن اسلام‌آباد در سطح جهانی گفت که دیدار و رایزنی نخست‌وزیر هند با دو کشور مسلمان (ایران و عربستان) دلیلی برای انزوای پاکستان نیست.
به گزارش اکسپرس نیوز، سرتاج عزیز مشاور امور بین‌الملل نخست‌وزیر پاکستان گفت: برخی عناصر تلاش می‌کنند تا پاکستان را در سطح جهانی mandegar-3منزوی نشان دهند که این تصور به طور کامل نادرست است.
وی افزود: دیدارهای نارندرا مودی نخست‌وزیر هند از دو کشور مسلمان (ایران و عربستان) سبب انزوای پاکستان در سطح جهانی نمی‌شود.
عزیز گفت: پس از حادثه یازده سپتمبر تغییرات جدیدی در جهان رخ داده‌ است اما پاکستان کشوری باثبات است.
مشاور امور بین‌الملل نخست‌وزیر پاکستان اظهار داشت: روابط پاکستان پس از دیدار نخست‌وزیر هند با هیچ کشوری تیره نشده است.
وی خاطرنشان کرد که افغانستان، عراق، لبنان، سوریه به میدان جنگ تبدیل شده‌اند اما پاکستان باوجود همه این تغییرات جهانی در حال قوی شدن است.
سرتاج عزیز با اشاره به روابط پاکستان با کشورهای منطقه نیز گفت: پاکستان پروژه مهم «کریدور اقتصادی پکن – اسلام‌آباد» را در دست اجرا داد و همچنین پروژه‌های خط لوله گاز تاپی، «کاسا-۱۰۰۰» و خط لوله گاز صلح (IP) را با ایران امضا کرده است که به مرور اجرایی خواهند شد.
سناتور سراج الحق رهبر حزب جماعت اسلامی چندی پیش در پارلمان پاکستان اعلام کرد که حمایت امریکا از هند برای پاکستان نگران کننده است و به همین دلیل اسلام‌آباد در حال منزوی شدن در منطقه است.
وی گفت: متأسفانه پاکستان تاکنون وزیر امور خارجه نیز ندارد و دولت باید وضعیت کنونی منطقه را درک کند.
باراک اوباما رییس جمهور امریکا روزهای گذشته در دیدار با مودی اعلام کرد که واشنگتن از عضویت هند در گروه تامین کنندگان هسته‌ای به طور کامل حمایت می‌کند.
وزارت امور خارجه امریکا چندی پیش اعلام کرده بود که عضویت پاکستان در گروه تامین کنندگان هسته‌یی به عهده کشورهای عضو این گروه است و این امر باید با آرای کشورها مشخص شود.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.