معاون رییس جمهور امریکا: پاکـستان علیه گـروه‎‌هـای تنـدرو قاطـعانه عمل کنـد

گزارشگر:دوشنبه 28 حوت 1396 ۲۷ حوت ۱۳۹۶

mandegar-3مایک پنس معاون رییس‌جمهور ایالات متحده امریکا از حکومت پاکستان خواست که قاطعانه علیه افراط گرایان طالبان و دیگر جنگجویان افراطی برخورد کند.
مایک پنس معاون رییس جمهور ایالات متحده امریکا بر خواست رییس جمهور دونالد ترامپ مبنی بر برخورد پاکستان علیه افراط گرایان طالبان و دیگر جنگجویان افراطی تاکید کرد.
پنس به روز شنبه در واشنگتن گفت «که حکومت پاکستان باید تلاش‌های بیشتر به خرج دهد تا حضور مداوم طالبان، شبکه حقانی و دیگر گروه های تروریستی در کشورش محدود گردد.»
پنس افزود: «پاکستان می‌تواند و باید به صورت تنگاتنگ با ایالات متحده امریکا همکاری کند.»
براساس ارزیابی حکومت ایالات متحده امریکا، به ندرت نشانه هایی در این مورد وجود دارد که حکومت پاکستان به حمایت اش از طالبان پایان دهد.»
براساس این ارزیابی، اسلام آباد به گروه های تندرو به عنوان ابزاری نگاه می‌کند تا نفوذ دشمن اصلی آن یعنی هند را در کشور همسایه افغانستان محدود کند.»
ایالات متحده امریکا در هفته گذشته برای اطلاعات در مورد محل بود و باش مولانا فضل الله، رهبر طالبان پاکستانی، جایزه پنج میلیون دالری را تعیین کرد.
وزارت خارجه امریکا در ماه جنوری سال روان اعلام کرد که کمک های مالی را برای ادارات پاکستانی متوقف می کند، زیرا اسلام آباد به اندازه کافی علیه جنگجویان اسلام گرا برخورد نمی کند.
این کمک‌ها شامل تا دو میلیارد دالر (۱٫۷ میلیارد یورو) است. دونالد ترامپ در نخستین پیام تویتری سال اش، پاکستان را متهم کرد که به «تروریست ها» پناه می دهد.
اشرف غنی رییس حکومت وحدت ملی در ماه گذشته به طالبان پیشنهاد صلح را کرده و گفت که این جنگجویان می توانند به عنوان حزب سیاسی به رسمیت شناخته شوند، در صورتی که به صلح توافق کنند و قانون اساسی و حکومت افغانستان را به رسمیت بشناسند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.