معاون وزیر خارجه امریکا: راهبرد امریکا در بارۀ افغانستان به زودی نهایی می شود

۱۶ اسد ۱۳۹۶

mandegar-3معاون وزیر خارجه امریکا در دیدار با معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان گفته که کار بالای استراتیژی جدید امریکا برای افغانستان جریان دارد و به زودی این راهبرد نهایی خواهد شد.
به گزارش خبرگزای جمهور؛ آلِس ویلز، سرپرست معاونیت وزارت خارجه امریکا و سرپرست نماینده فوق العاده امریکا در امور افغانستان و پاکستان در دیداری که امروز (یکشنبه ۱۵ اسد) با سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری کشور داشته گفته که با نهایی وعملی شدن این راهبرد، تغییرات مثبتی در اوضاع افغانستان به وجود خواهد آمد.
سرور دانش نیز در این دیدار امریکا را یکی از شرکای کلیدی افغانستان خوانده گفته که دو کشور در عرصه مبارزه با تروریزم و دهشت افگنی مأموریت مشترک دارند.
وی با ابراز امیدواری به اینکه هرچه زود استراتیژی جدید امریکا در قبال افغانستان، نهایی گردد بیان داشته:” تعیین استراتژی جدید امریکا نه تنها برای افغانستان که برای کشورهای منطقه، نیز اهمیت خاص خود را دارد و انتظار می‌رود که دولت امریکا با یک بررسی عمیق و همه جانبه، راهبرد جدید خویش را درقبال افغانستان تدوین و اجرا کند”.
آقای دانش به انتخابات آینده مجلس نمایندگان و ریاست جمهوری افغانستان اشاره کرده و گفته که تاخیر و عدم برگزاری انتخابات برای حکومت افغانستان و همکاران بین المللی آن یک ناکامی است.
استاد دانش، نقش جامعه جهانی به خصوص ایالات متحده امریکا را برای تأمین امنیت انتخابات مهم و سازنده خوانده تأکید کرده که انتخابات پارلمانی در سال آینده و انتخابات ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۹ با همکاری مشترک دولت و همکاران بین المللی افغانستان براساس جدول زمانی تعیین شده برگزار خواهد شود.
معاون دوم ریاست جمهوری همچنان به پروسه صلح اشاره کرده و بیان داشته که رسیدن به صلح و تأمین ثبات سیاسی درافغانستان بدون همکاری صادقانه کشورهای منطقه به خصوص همسایگان افغانستان امکان پذیر نیست.
معاون وزیر خارجه امریکا با بیان این مطلب که برگزاری به موقع انتخابات‌های آینده از تعهدات اصلی حکومت است برتأمین شفافیت و سراسری بودن این پروسه تأکید کرده است.
وی اظهار داشته که دولت امریکا در امر مبارزه با تروریزم و افراط گرایی در کنار دولت و مردم افغانستان خواهد بود.
معاون وزیر خارجه امریکا تاکید کرده که ایالات متحده امریکا متعهد است که در زمینه تأمین امنیت و برگزاری انتخابات نیز مردم و دولت افغانستان را یاری رساند.
معاون وزیر خارجه امریکا در حالی از نهایی شدن استراتیژی جدید امریکا در قبال افغانستان خبر می‌دهد که پیش از این دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا در نشستی با مشاوران نظامی خود از عدم پیشرفت نظامیان امریکایی در جنگ افغانستان انتقاد کرده و گفته که وی می‌خواهد بداند که چه زمانی جنگ در افغانستان پایان خواهد یافت.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.