معترضان در دو شهر آلمان: اخراج پناهجویان افغانستان یک اقدام غیرمسوولانه است

دوشنبه 20 جدی 1395/

mandegaar-3صدها تن در شهرهای فرانکفورت و هامبورگ آلمان در اعتراض به اخراج پناهجویان افغان تظاهرات کردند. آن‌ها گفتند که افغانستان به اندازه کافی امن نیست و به این لحاظ، اخراج مهاجران این کشور باید متوقف شود.
پولیس شهر فرانکفورت شام شنبه اعلام کرد که این تظاهرات به صورت آرام و بدون بروز حادثه‌ای برگزار شد. تظاهرکننده‌گان در پیش روی خانه سابقه اوپرا تجمع کردند.
در این تظاهرات حدود ۱۰۰۰ تن اشتراک کرده بودند و اکثر اشتراک کنندگان آن را اقلیت مذهبی هندو و سیک‌های افغانستان تشکیل می‌دادند.
ژنین ویسلر، رییس فراکسیون حزب چپ‌ها در پارلمان ایالت هِسن گفت اخراج پناهجویان افغانستان یک اقدام غیرمسئولانه و زیر پا گذاشتن حقوق بشر و حقوق اساسی است.
همچنین در شهر هامبورگ نیز شام شنبه حدود صدها تن به اخراج پناهجویان افغانستان اعتراض کردند. سخنگوی پولیس تعداد تظاهرکننده‌گان را ۸۰۰ تن عنوان کرد و افزود که این گردهمایی به صورت مسالمت آمیز پایان یافت.
فراخوان این تظاهرات‌‌ها از سوی اتحادیه هندوها و سیک‌های افغانستان صادر شده بود. رییس این اتحادیه گفت که افغانستان کشوری امن نیست تا بتوان پناهجویان را به آن کشور پس فرستاد.
از آنجایی که در مناطق زیادی در افغانستان جنگ میان طالبان و نیروهای دولتی جریان دارد، اخراج پناهجویان رد شده از آلمان مورد مناقشه قرار دارد.
با وجود این، حکومت فدرال آلمان می‌گوید مناطقی به اندازه کافی امن در افغانستان وجود دارد که بتوان پناهجویان را به آنجاها اخراج کرد.
اخراج گروهی ۳۴ مهاجر افغان در ماه دسمبر از میدان هوایی فرانکفورت انتقادهای زیادی را برانگیخت. قرار است این اخراج‌ها ادامه یابد.
اخیراَ مسئول ادغام در حکومت فدرال آلمان اخراج گروهی مهاجران افغان را زیر سوال برده است. او خواستار این شد که حکومت آلمان این موضوع را یک بار دیگر مورد بررسی قرار دهد.
مقام‌های حکومت آلمان در اواخیر سال ۲۰۱۶ گفتند که در مجموع ۱۲ هزار پناهجوی افغان را خطر اخراج مواجه اند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.