مقامات امنیتی: شش پولیس در حملۀ خودی کشته شدند

گزارشگر:دوشنبه 15 جوزا 1396 ۱۴ جوزا ۱۳۹۶

مقامات می‌گویند که شش تن از نیروهای پولیس در ولایت قندهار پس از آن کشته شدند که دو پولیس دیگر بر آنان آتش گشودند. در ارزگان نیز نیروهای پولیس با هم درگیر شدند.
دو تن از مقامات محلی در قندهار به شرط فاش نشدن نام شان به خبرگزاری اسوشیتدپرس گفتند که در این حمله فرمانده پولیس ناحیه شهری قندهار نیز زخمی شده است.
قاری یوسف احمدی که خودش را سخنگوی طالبان می‌خواند، گفته است که طالبان این حمله را به دوش می‌گیرند.
وی در خبرنامه‌یی که به رسانه‌ها فرستاده، گفته است که هردو مهاجم افراد آنان بوده و به نیروهای پولیس پیوسته بودند تا چنین حمله ای را سازماندهی نمایند؛ چراکه به گفته وی “هردوی آنان جان شان را برای طالبان اختصاص داده بودند.”
شورشیان طالبان حملات شان را علیه نیروهای امنیتی افغانستان در سراسر این کشور افزایش داده اند.
درگیری میان پولیس در ارزگان
همچنان، دو گروه از نیروهای پولیس افغانستان در شفاخانه مرکزی ولایت ارزگان بر یکدیگر آتش گشوده اند.
امین الله توخی رییس شفاخانه شهر ترینکوت مرکز ولایت ارزگان درگیری نیروهای پولیس را در پی مشاجره لفظی در این شفاخانه تایید کرده و گفته که یک پولیس در این زد و خورد مسلحانه کشته و چهار تن دیگرشان زخمی شدند.
عبدالقوی عمری معاون فرماندهی پولیس ارزگان نیز این زد و خورد میان نیروهای پولیس را تایید کرده و گفته است که چهار پولیس زخمی شده اند و موضوع تحت تحقیق و بررسی قرار دارد.
ولایت ارزگان در همسایگی قندهار یکی از ولایت هایی می باشد که بیشترین آمار حملات خودی در میان نیروهای امنیتی، مخصوصا نیروهای پولیس را در سال های گذشته داشته است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.