مقامات پاکستان به خاطر حصارکشی دیورند به طالبان مراجعه کردند

گزارشگر:یک شنبه 13 جوزا 1397 ۱۲ جوزا ۱۳۹۷

برخی منابع در ریاست امنیت ملی کشور از دیدار رهبری طالبان با مقام‌های پاکستانی در شهر کراچی خبر داد‌اند.
این منابع در ریاست عمومی امنیت ملی به تلویزیون ۱ گفته‌اند: «در روزهای گذشته رهبری گروه طالبان به شمول ملا هبت‌الله رهبر طالبان همراه با mandegar-3سراج‌الدین حقانی و ملا یعقوب معاونین او، بنابر دعوت رسمی مقام‌های پاکستانی در شهر کراچی، با مقام‌های پاکستانی دیدار کرده‌اند».
این منابع خاطرنشان کرده است: «در این نشست مقام‌های نظامی پاکستان از رهبری طالبان خواسته تا با افزایش حمله‌های انفجاری و انتحاری بر نظامیان افغانستان، آنان را مصروف نگه دارند تا پاکستان بتواند به حصار کشی‌‎اش در مرز با افغانستان بدون کدام مشکلی ادامه دهد».
بر اساس اطلاعات این منابع، مقام‌های پاکستانی در مقابل تعهد کرده‌اند که در بدل این کار طالبان، کمک‌های مالی‌شان را به این گروه افزایش می‌دهند.
نجیب دانش، سخنگوی وزارت امورداخله‌ نیز می‌گوید که پاکستان به ویژه سازمان استخباراتی این کشور از سال‌ها بدین‌سو حمله‌های تخریبی‌اش را با استفاده از هراس‌افگنان به ویژه طالبان راه‌اندازی می‌کند.
این در حالی است که فشارهای امریکا بر پاکستان، همچنین تأثیری بر نوع رابطه و برخورد این کشور با طالبان افغانستان نداشته است.
طالبان تاکنون به درخواست حکومت افغانستان و جامعه جهانی برای آغاز بدون قید و شرط گفت‌وگوهای صلح پاسخ مثبت نداده‌اند.
اخیرا جنرال جان نیکلسون، فرمانده نیروهای حمایت قاطع ناتو در افغانستان از برخی گفت‌وگوهای پشت پرده با رهبری طالبان خبر داده، اما امروز سخنگوی طالبان این گفته‌ها را بی‌اساس خواند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.