مقام‌های افغانستان حملات پاریس را محکوم کردند

یک شنبه 24 عقرب 1394/

رییس‌جمهور محمد اشرف غنی حمله تروریستی شهر فرانسه را محکوم کرده و آن را “جنایت هولناک” خوانده‌ است.
براساس خبرنامه دفتر ریاست جمهوری، آقای غنی گفته است که “تروریسم بین‌المللی با جنایات نابخشودنی به کشتار بی‌رحمانه و بزدلانه مردم بی‌گناه در سراسر کشورهای جهان ادامه می‌دهد. کشتار بی‌رحمانه شهروندان شهر پاریس، پایتخت فرانسه نمایانگر این است که تروریستان مرز mandegar-3نمی‌شناسند و دشمن تمام بشریت هستند.”
آقای غنی نامه‌یی نیز به فرانسوا اولاند، رییس جمهور فرانسه فرستاده و همدردی و تسلیت خویش را ابراز کرده‌است.
دفتر ریاست جمهوری افغانستان افزوده که در این نامه آقای غنی نوشته که مردم افغانستان بیشتر از هر کشوری، از سال‌های دور تاکنون قربانی تروریسم بوده و درد و رنج مردم فرانسه را احساس می‌کنند.
آقای غنی افزوده که خود را در غم و اندوه خانواده‌های قربانیان شریک می‌داند و گفته که مردم افغانستان در این روز سخت در کنار مردم فرانسه ایستاده‌اند.
رییس جمهوری افغانستان تروریسم را تهدید مشترک برای تمام کشورهای منطقه و جهان خوانده و بار دیگر بر مبارزه مشترک و جدی علیه این پدیده شوم و مرگبار تاکید کرده‌ است.
از سوی دیگر، عبدالله عبدالله، رییس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان نیز برای ابراز همدردی به سفارت فرانسه در کابل رفته‌است.
آقای عبدالله در دیدار با ژان میشل مارلو، سفیر فرانسه، گفت: “این حملات وحشیانه، بی‌رحمانه و بزدلانه نشان می‌دهد که تروریستان به هیچ مذهب، باور یا ملیت تعلق ندارند. برای از بین بردن تروریسم به تلاش‌های جهانی نیاز است. تروریسم، بنیادگرایی و افراطیت چالش‌های مشترک ما است و همه ما را تهدید می‌کند.”
در همین حال، صلاح‌الدین ربانی، وزیر خارجه افغانستان نیز صبح روز شنبه به سفارت فرانسه در کابل رفت و در دیدار با ژان میشل مارلو، سفیر فرانسه حملات “دهشت‌افگنانه” پاریس را محکوم کرد.
آقای ربانی گفت: “افغانستان، به عنوان کشوری که خود آسیب فراوانی از تروریسم دیده است، درد و اندوه دولت و مردم کشور دوست جمهوری فرانسه را در این لحظات دشوار احساس می کند. دولت و مردم جمهوری اسلامی افغانستان، با قدردانی از همکاری‌های ارزنده و فداکاری‌های بی دریغ کشور دوست جمهوری فرانسه در مبارزه با تروریسم و تأمین امنیت و ثبات در افغانستان؛ در این لحظات دشوار خود را در کنار دولت و مردم این کشور دوست می دانند.”
درچندین حمله در پاریس پایتخت فرانسه بیش از ۱۲۰ نفر کشته شدند و دولت فرانسه در واکنش به این حملات در کشور وضعیت اضطراری اعلام کرده است.

اشتراک گذاري با دوستان :
  • Lona Rose

    باید امریکا و کشورهای اورپاهی از عمل تروریست داعش این سگ. دیوانه زمانی صاحب خود را هم میگزد درس عبرت بگیرند

    زایشگاه این داعش همه جهان خوب میداند در پاکستان است هیچ کس منکر شده نمیتواند جای هیچ سوال و پرسش و تحقیق بیشتر ندارد پاکستان با جادادن و تربیه غیر انسانی و وحشی گیری این جنایت کاران تاریخی همه افراد یاغی دزد لچک عاق پدر و مادر چار عیب شرعی خلاف اسلام و انسانیت و بشریت هستنداز همه نقاط جهان در پاکستان جمع میگردند. به اشاره امریکا و سعودی و بعضی کشور های غربی به بخاطر کشتن مردم بیگناه گسیل میشوند البته نظامی پنجابی پاکستان مبالغ هنگفت پولی از تربیه نظامی و ساخت کمر بند انتحاری شستشوی مغزی جنت فروشی توسط ملاهای پنجابی جور کردن مین و جابجا کردن مین دها موارد تخریب و کشتن مردم توسط استخبارات پنجابی آموزش میگیرند مبالغ هنگفت پول پاکستان بنام حق الزحمه دریافت میکنند تقریبا بیشتر از نصف بودجه استخبارات پاکستان ازین مدرگ تهیه میگردد.

    حال این سگ های دیوانه در سراسر جهان به خاطر تخریب کشتن افراد پخش شدند درهند جهش محمدیه چند سال قبل در هوتل ممبی بیش از صد نفر را کشت حالا یک عده این سگ های دیوانه از کنترول صاحبان اصلی خود خارج شده صاحبان اصلی و فرعی خود را هم چندان نمی شناسد بعضی اوقات غیر ارادی ایشان راهم میگزد.

    اگر امریکا و کشور های غربی واقعأ می خواهند این جنایت کاران انسانیت و بشریت را نابود سازد باید مرکز و زایشگاه ایشان در پاکستان است ده ها شبکه تروریستی بطور مثال جهش محمدیه و شبکه حقانی شاخه فعال وقوی آن از طرف کویت قطر امارات محتده زیادتر از طرف کشور سعودی تمویل مالی میگردد پاکستان پناه گاه همه این حیوانات درنده صفت یاغی و باغی دزدان قاچاق بران چار عیب شرعی عاق پدر و مادر خلاف اسلام انسانیت و بشریت هستند کشور ما هم صدمات زیاد از دست این جانی ها دیده بار هابه روسای جمهور ودیگر نخبه گان ما به سران مقامات جهان و ایلات متحده امریکا یاد آوری کرده اما کسی به گفته عوام به آذان غریب وقیع نمیگذارد حال اگر کشور های غربی و امریکا اگر حقیقتا می خواهد باید زایشگاه این وحشی که در پاکستان فعال است همین شبکه که حقانی نمبر یک تروریست است با کشورهای عربی وتروریست ها تنگا تنک ارتباط داردخوب تمویل میگردد باید بخاطر جان افراد خود محوه سازند و هم حامیان شان رادر کشور های عربی به جزا شان برساند دنیا آرام میشود. حاجی صبور