منتقدین مرکل: پول مالیات همبستگی آلمان برای مهاجرین به مصرف برسد

سه شنبه 1 جدی 1394/

هورست زیهوفر نخست وزیر بایرن درخواست نموده است که پرداخت مالیات همبستگی همچنان دوام کند. این همان تکس ایست که چند دهه می شود آلمان ها برای حمایت از برنامه ادغام مناطق کمونیستی شرقی به این کشور می پردازند. .
پیش از این دو حزب همکار «دموکرات مسیحی» و «اتحاد سوسیال مسیحی» بایرن توافق کرده بودند که پرداخت این تکس را تا سال ۲۰۲۹ از میان mandegar-3۰بردارند. سهم گیری مردم در ارائه این مالیات درست از سال ۱۹۹۱ پس از فروپاشی دیوار برلین و اتحاد آلمان شرق با غرب تا حال ادامه دارد.
به گزارش دویچه وله، زیهوفر، رهبر حزب اتحادیه سوسیال مسیحی بایرن (CSU) یکی از منتقدین سرسخت سیاست «آغوش باز» انگلا مرکل در برابر سیلی از مهاجرین فراری از جنگ های داخلی سوریه می باشد. سیاستی که همواره انگلا مرکل در آن بر ادغام مهاجرین وارد شده از طریق سرحدات جنوبی آلمان در ایالت های جنوبی این کشور تاکید کرده است.
زیهوفر در این قبال گفته بود: «در صورتی که رقم ورود مهاجرین به آلمان را محدود نسازیم، راه فرار از بار سنگین مالی نخواهیم داشت».
از سوی دیگر، پیشنهاد هورست زیهوفر با واکنش حزب سوسیال دموکرات آلمان مواجه شده است. کاتارینا بارلی، دبیر کل این حزب گفته است: «تغییر موضع هورست زیهوفر جز عوام فریبی چیز دیگری نخواهد بود؛ ما نیاز نداریم که پرداخت هزینه اضافی را برای مهاجرین بر دوش بکشیم. چنین پیشنهاداتی خشم در برابر مهاجرین را بیشتر می کند».
با این همه پول مالیات اضافی برای همبستگی، که به زبان آلمانی به آن (Solidaritätszuschlag) گفته می شود، پس از اتحاد دو آلمان از ماه جولای ۱۹۹۱ الی ۳۰ جون ۱۹۹۲ از مجموع درآمد آلمان ها ۷٫۵ درصد وضع می گردید. این پول برای حمایت از برنامه یکجا سازی مناطق شرقی و تحت نفوذ کمونیستی به حوزه غربی این کشور هزینه می شد. این مالیات از اول جولای ۱۹۹۲ تا ۳۱ دسمبر ۱۹۹۴ ملغی اعلام شد و سپس بار دیگر از سال ۱۹۹۵ تا ۱۹۹۷ این روند با پرداخت همان ۷٫۵ درصد تدوام یافت. اما از سال ۱۹۹۸ تا اکنون این پول با کاهش دو درصدی (۵٫۵) درصد از مجموع عواید اتباع این کشور گرفته می شود. سالانه حدود ۱۳ میلیارد یورو از این مالیات جمع آوری می گردد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.