مهاجمان بر اقامتگاه‌های پناهجویان مجازات نمی‌شوند

یک شنبه 15 قوس 1394/

mandegar-3روزنامه آلمانی «دی سایت» گفته است که از ۲۲۲ حمله خطرناک بر اقامتگاه‌های پناهجویان که در سال روان انجام شده، فقط در چهار مورد عاملان حملات محکوم شده اند. در سال روان ۶۳۷ مورد حمله گزارش شده است.
این کار تحقیقاتی که توسط یک گروه از خبرنگاران روزنامه «دی سایت» و سایت انترنتی این روزنامه «سایت انلاین» انجام شده، ۲۲۲ مورد حمله خشونت آمیز بر اقامتگاه‌های آوارگان در ۱۲ ماه گذشته را زیر نظر گرفته است.
این رویدادها شامل مواردی هستند که منجر به زخمی‌شدن قربانیان شده اند و یا شدت حمله به اندازه‌یی بوده که می‌توانسته به مصدومیت قربانیان بیانجامد. از ماه جنوری سال روان، ۱۰۴ تن در اقامتگاه های آوارگان در آلمان زخمی شده اند. در مجموع ۶۳۷ مورد حمله گزارش شده است.
شناسایی مظنونان
گزارشگرانی که در مورد این حملات تحقیق کرده اند، متوجه شده اند که مقام های آلمانی در پیگیری این موارد موفقیت بسیار ناچیزی داشته اند. عاملان این گونه حملات فقط در چهار مورد محکوم شده اند و در هشت مورد دیگر محکمه علیه آن ها اقامه دعوی کرده است که این رقم برابر با پنج درصد حملات در سال ۲۰۱۵ است.
براساس این کار تحقیقاتی دوسیه اکثر این حملات بدون پیداکردن عاملان آن بسته می شود، در حالی که پولیس فقط ۱۱ درصد از تحقیقاتش را به اتمام رسانده است. پولیس آلمان فقط در یک چهارم موارد حملات قادر به شناسایی یک فرد مظنون بوده است.
کمبود نیروی پولیس
براساس این کار تحقیقاتی عدم موفقیت پولیس در شناسایی مهاجمان دلایل گوناگونی دارد. بیشتر این جنایات در دیروقت شب انجام می شوند و مهاجمان به این ترتیب می توانند به سرعت فرار کنند. افزون براین اقامتگاه های پناهجویان در بیشتر موارد در مناطق آرام و بیرون از شهر قرار دارند، این جا احتمال این که کسی شاهد اینگونه حملات باشد، بسیار کم است.
یک عامل دیگر همبستگی میان ساکنین نواحی است که حاضر به همکاری با پولیس نیستند و به این ترتیب مقام ها اغلب هیچ سرنخی برای آغاز تحقیقات پیدا نمی کنند.
براساس این گزارش، کمبود پرسنل نیز بر توانایی پولیس برای پیگیری این موارد جنایی تاثیرگذار است. سارنوالی های حکومتی می گویند که شمار کارشناسان موارد حملات با مواد آتش زا بسیار اندک است و این وضعیت تحقیق دراین باره را دشوارتر می سازد.
مشکل ملی
بیشتر این حملات در ایالت ساکسِن آلمان انجام می شود که در شرق این کشور قرار دارد، اما روزنامه «دی سایت» به این نتیجه رسیده که این مشکل در غرب آلمان نیز به همان اندازه جدی است.
به طور مثال پیگیری مسئولان در ایالت بادِن وورتِمبِرگ که در غرب آلمان قرار دارد، حتی در یک مورد از حملات خشونت آمیز هم موفقانه نبوده است. این مساله ثابت می کند که برای تغییر این وضعیت باید در سطح ملی تلاش زیادی کرد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.