موسسه تحصیلات عالی سید جمال الدین افغان مسدود گردید

۲۰ میزان ۱۳۹۲

موسسه تحصیلات عالی سید جمال الدین افغان واقع مکروریان اول به خاطر تخطی از قانون، دیروز از سوی هیات موظف وزارت تحصیلات عالی مسدود گردید.
به گزارش آژانس باختر: هیات موظف وزیر تحصیلات عالی، موسسه تحصیلات عالی سید جمال الدین افغان را به خاطر عدم رعایت قوانین و مقررات تحصیلات عالی و انجام دادن عمل های خود سرانه مسدود کرده است.
مسعود ترشت‌وال رییس موسسات تحصیلات عالی خصوصی و رئیس هیات متذکره گفت که موسسه نام نهاد تحصیلات عالی سید جمال الدین افغان که بدون مجوز و به صورت خود سر در مکروریان اول به فعالیت آغاز نموده بود به اساس فیصله شورای رهبری وزارت تحصیلات عالی و هدایت وزیر تحصیلات عالی در محضر هیات موظف مسدود گردید.
به گفته وی، محصلین این نهاد از سوی وزارت تحصیلات عالی به سایر موسساتی که دارای جواز بوده و به شکل قانونی فعالیت دارند تقسیمات خواهند شد.
وی از جوانانی‌که می‌خواهند تحصیلات خویش را در موسسات تحصیلات عالی خصوصی ادامه دهند، خواست تا قبل از شمولیت از چگونگی جواز فعالیت و دیپارتمنت های موسسات آگاهی حاصل نمایند.
به گفته عبیدالله عبید وزیر تحصیلات عالی، این وزارت به عنوان تنظیم کننده ، نظارت کننده و سوق دهنده تحصیلات عالی مسوولیت نظارتی و حمایتی از موسسات تحصیلات عالی خصوصی را داشته و ارتقای سطح کیفی این نهاد ها را در اولویت های کاری خویش قرار داده است. بررسی موسسات تحصیلات عالی خصوصی طی یک سال اخیر از سوی وزارت تحصیلات عالی ادامه یافته و تا کنون چندین موسسه غیر معیاری یا مسدود و یا ضرب العجل به منظور اصلاح برای آن نهاد ها تعیین شده است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.