مک‌مستر: اردوغان از تروریسم حمایت می‌کند

گزارشگر:شنبه 25 قوس 1396 ۲۴ قوس ۱۳۹۶

mandegar-3مشاور امنیت ملی امریکا لیستی از دشمنان کشورش را ارائه کرد و ترکیه و قطر را هم به دلیل داشتن «ایدئولوژی افراطی» در آن گنجاند.
به گزارش پایگاه ایجیپت‌ تودی، هربرت مک‌مستر مشاور امنیت ملی امریکا در دیدار با همتای انگلیسی خود گفت: ترکیه و قطر که دو متحد مهم امریکا هستند، در حال تبدیل شدن به مشکل‌زاترین مساله در سیاست خارجی امریکا هستند.
او افزود: این دو کشور از حامیان اصلی اخوان المسلمین هستند و همین مساله هم موجب شده تا روابط ترکیه با غرب در سال‌های اخیر لطمه ببیند.
مشاور امنیت ملی امریکا با انتقاد کم سابقه از رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه و حزب عدالت و توسعه او گفت که بیشتر مشکلات ترکیه به خاطر این حزب و شخص اردوغان است. او به صراحت اردوغان را به حمایت از تروریسم متهم کرد.
مک‌مستر همچنین نسبت به اسلام‌سیاسی و نیز اخوان المسلمین به خاطر «ایدئولوژی افراطی‌شان» هشدار داد.
مشاور امنیت ملی دولت ترامپ در ادامه سخنانش با تاکید بر اینکه ترکیه و قطر به اخوان المسلمین کمک مالی کرده‌اند، گفت دولت امریکا مصمم به مبارزه با ایدئولوژی‌های افراطی است. او همچنین گفت اخوان‌ المسلمین از طرف خیریه‌ها و سازمان‌های اجتماعی تامین مالی می‌شود.
گرچه پیشتر هم برخی از کشورهای عربی قطر را به همکاری با گروه‌های افراطی متعدد متهم کرده‌اند اما دوحه تمامی اتهامات را رد کرده و تاکید دارد این کمپینی از سوی عربستان، امارات، مصر و بحرین برای تخریب وجهه کشورش است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.