میلر: جنگ تا زمان رسیدن به یک راه حل سیاسی ادامه خواهد داشت

گزارشگر:شنبه 8 جدی 1397 ۷ جدی ۱۳۹۷

فرمانده مأموریت پشتیبانی قاطع در افغانستان در گفت‌وگو با شبکۀ سی.ان.ان، گرچند باور دارد که جنگ افغانستان تاکنون برنده‌یی نداشته اما تأکید می‌کند که نیروهای امنیتی افغانستان در میدان‌های نبرد، عمل‌کرد خوبی دارند.
اسکات میلر، فرمانده مأموریت پشتیبانی قاطع می‌گوید: «جنگ روان در افغانستان تا زمان رسیدن به یک راه حل سیاسی ادامه خواهد داشت و در این‌جا دو طرف برای دست‌یابی به پیروزی باهم مبارزه می‌کنند و در حال حاضر نیروهای امنیتی افغانستان در میدان‌های نبرد عمل‌کرد mandegarخوبی دارند».
همزمان بااین، سفیر امریکا در کابل با اشاره به فرصت‌های به میان آمده در پیوند به صلح می‌گوید، باید منتظر بود تا پاسخ طالبان را در پیوند به خواست صلح خواهانه مردم افغانستان دریافت.
جان بس سفیر امریکا در افغانستان می‌گوید: «ما امروز به فرصت‌هایی دست‌یافته‌ایم که در شش ماه و یک سال پیش وجود نداشت و باید دید که آیا واقعاً ممکن است که یک توافق سیاسی به دست آید. آن‌چه که میلر به آن اشاره کرد، تنها راه، پایان جنگ است و ما گفته نمی‌توانیم که موفق خواهیم شد و یا خیر، باید منتظر بود که آیا طالبان به صدای صلح‌خواهانۀ مردم افغانستان پاسخ می‌دهند؟».
آقای میلر در پاسخ به این پرسش که آیا با کاهش نیروهای خارجی هنوز هم می‌توان به پیروزی نظامی در افغانستان دست یافت، گفت: «ما منابع مورد نیاز را در اختیار داریم و این جنگ به رهبری نیروهای امنیتی افغانستان به پیش می‌رود و ناتو تجهیزات مورد نیاز را برای نیروهای امنیتی افغانستان فراهم می‌کند و ما آن‌ها را توان‌مند می‌سازیم و با توجه به شمار تلفات، هم‌اکنون این نبرد، نبرد نیروهای امنیتی افغانستان است».
از سویی، وزارت دفاع ملی کشور هم می‌گوید در برابر گروه‌هایی که به صلح تن نمی‌دهند، همچنان مبارزه خواهد شد. غفور احمد جاوید سخنگوی این وزارت می‌گوید که در روزهای پسین، تلفات سنگینی به هراس‌افگنان وارد شده است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.