نبرد با داعش شماری از باشنده‌گان پچیراگام را آواره کرد

یک شنبه 2 عقرب 1395/

mandegar-3نبرد بین گروه داعش و نیروهای دولتی در شرق افغانستان برای سومین روز ادامه یافته و باعث آواره شدن شماری از ساکنان منطقه پچیراگام شده است.
برخی منابع محلی در منطقه گفته‌اند که در حمله هوایی علیه داعش، شماری از شبه‌نظامیان محلی و افراد غیرنظامی هدف قرار گرفته‌اند، اما از تلفات احتمالی آن اطلاعی در دست نیست.
تاج‌محمد جاهد، وزیر داخله افغانستان گفته که اشرف غنی، رییس جمهوری دستور داده که عملیات نظامی علیه داعش در منطقه پچیراگام، در جنوب شرق جلال‌آباد آغاز شود.
مقام‌های محلی گفته‌اند که در حال حاضر فعالیت‌های ستیزه‌جویان گروه داعش با حملات هوایی پاسخ داده می‌شود، ولی به زودی عملیات زمینی هم علیه این گروه آغاز خواهد شد.
شماری از ساکنان منطقه مرزی پچیراگام گفته‌اند که بخشی از این منطقه تحت کنترل داعش است و ادامه جنگ در آنجا مردم را مجبور به فرار از خانه‌های خود کرده است.
مقام‌های دولتی جمعه از حملات گروه داعش به برخی پاسگاه‌های امنیتی و خانه‌های مسکونی و کشته شدن دست کم چهار غیرنظامی در این منطقه خبر داده بودند.
عطاءالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار گفته که در حملات هوایی علیه داعش، دست کم ۲۰ عضو این گروه کشته شده‌اند.
پچیراگام از مناطق ناآرام در جنوب ولایت ننگرهار است که با پاکستان مرز مشترک دارد. پیش از این هم هر از گاهی از درگیری بین نیروهای دولتی و شورشیان از این منطقه گزارش می‌شد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.