نزدیک به ۶۰۰۰ مهاجر زیر سن قانونی در آلمان ناپدید شده اند

سه شنبه 24 حمل 1395/

mandegar-3آیا ممکن است که در کشوری مانند آلمان هزاران تن، آنهم مهاجران زیر سن قانونی به این سادگی ناپدید شوند؟ سوال‌های زیادی در این مورد بی پاسخ مانده است. تعدادی از این ناپدید شدگان، پناهجویان افغان اند.
به گزارش دویچه وله، براساس اظهارات حکومت آلمان فدرال، ۵۸۳۵ مهاجر زیر سن قانونی در سال ۲۰۱۵ در آلمان ناپدید شده اند. روزنامه های آلمانی به نقل از وزارت داخله این کشور گزارش داده اند که از ۸۰۰۶ مهاجری که ناپدید شده بودند، تا به حال ۲۱۷۱ تن آنها دوباره پیدا شده اند.
این ناپدید شده های زیر سن بدون همراه بزرگسال، در مجموع از افغانستان، سوریه، اریتره، مراکش و الجزایر به آلمان آمده اند. در گزارش آمده است که در میان این گم شده ها، ۵۵۵ تن شان کودک خورد سال هستند.
براساس گزارش روزنامه ها، وزارات داخله آلمان دلایل این ناپدید شدن ها را ذکر نکرده است. این موضوع که چه کسی از ناپدید شدن کودکان و نوجوانان به این وزارت اطلاع داده است، نیز توضیح داده نشده است.
در آغاز ماه فبروری وزارت امور خانواده آلمان اطلاع داد که هیچ نشانه مطمئنی از ناپدید شدن هزاران مهاجر زیر سن قانونی در آلمان وجود ندارد. در این ارتباط به «شمارش چندین بار» یا دیگر اشتباهات در پروسه راجستر آنها اشاره شده است.
انتقاد حزب سبزها
لویزا امتسبرگ سخنگوی امور مهاجرین حزب سبزهای آلمان به کانسرن روزنامه ها که مقر آن در شهر «اِسن» است، گفت اسفبار است که ناپدید شدن نزدیک به شش هزار پناهجوی کودک و نوجوان زنگ خطر را برای حکومت آلمان به صدا درنیاورده است.

این نماینده حزب سبزها در پارلمان افزود که این مایه نگرانی است که حکومت «خطرهای تن فروشی اجباری و بهره کشی را جداً در نظر نمی گیرد.»
در پایان ماه مارچ نمایندگان متعدد پارلمان اروپا طی یک نامه به این موضوع اشاره کردند که مهاجرین گم شده ممکن است قربانی باندهای جنایت کار در سطح اروپایی شده باشند، باندهایی که از قربانیان برای تن فروشی، بردگی یا تجارت اعضای بدن سوء استفاده می کنند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.