نشست بروکسل مجلس را به نشست فوق‌العاده کشاند

یک شنبه 11 میزان 1395/

مجلس نماینده‌گان به درخواست حکومت امروز نشست فوق‌العاده برگزار می‌کند.
حکومت وحدت ملی در آستانه نشست بروکسل با ارسال مکتوبی خواستار برگزاری نشست فوق‌العاده مجلس شده است که این درخواست از سوی نماینده‌گان مجلس پذیرفته شد.
بر اساس این درخواست قرار است امروز یک شنبه وزرای مالیه و خارجه با حضور در نشست فوق العاده مجلس، آخرین پیشرفت‌ها در مورد آماده‌گی mandegar-3نشست بروکسل را با نماینده‌گان شریک سازند.
عبدالروف ابراهیمی رییس مجلس نمایندگان در نشست روز شنبه (۱۰ میزان) این مجلس گفت که حکومت با استفاده از صلاحیت خود که قانون اساسی داده است درخواست برگزاری نشست فوق‌العاده مجلس را کرده است تا وزرای مالیه و خارجه در آن آخرین پیشرفت‌ها در مورد نشست بروکسل را با نماینده‌گان شریک سازند.
آقای ابراهیمی این درخواست حکومت را به رای گیری گذاشت که اکثر نماینده‌گان با درخواست حکومت مبنی بر برگزاری نشست فوق العاده موافقت کردند.
حکومت افغانستان پیش از این نیز مواردی از آماده‌گی‌ها برای نشست بروکسل را با مجلس شریک کرده است؛ اما تا هنوز مشخص نیست که در نشست امروز چه مواردی باقی مانده با نماینده‌گان شریک خواهند شد.
نشست بروکسل به تاریخ ۱۳ و ۱۴ میزان در مورد ادامه کمک‌های ۷۰ کشور و ۳۰ نهاد کمک کننده به افغانستان برگزار خواهد شد.
قرار است این کشورها تا سال ۲۰۲۰ ادامه کمک‌های شان را به افغانستان اعلام کنند.
در این نشست دولت افغانستان سند انکشاف ملی ۵ ساله را ارایه می‌کند که براساس آن کمک‌های جامعه جهانی به مصرف خواهد رسید.
دولت افغانستان در بدل ادامه کمک مالی جهانی به کشور خود نیز متعهد به اجرای اصلاحات در حکومت داری، زمینه سازی برای برگزاری انتخابات، مبارزه با فساد و تامین حقوق بشری در کشور خواهد شد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.