نـــی: امنیت دفاتر رسانه‌‌یی و خبرنگاران در اولویت قرار گیرد

گزارشگر:یک شنبه 12 قوس 1396 ۱۱ قوس ۱۳۹۶

دفتر نی بار دیگر از حکومت وحدت ملی می‌خواهد تا هر آنچه در توان دارد برای حفاظت رسانه‌ها و خبرنگاران انجام دهد و بیشتر از این به تروریستان فرصت ندهد تا با استفاده از موقع به آزادی بیان آسیب برسانند.
mandegar-3دفتر نی حمایت کننده رسانه‌های آزاد افغانستان از تشدید حملات بر رسانه‌های کشور نگران بوده و حمله اخیر بر ساختمان رادیو انعکاس در شهر جلال‌آباد به این نگرانی‌ها افزوده است.
دفتر رسانه‌‌یی رادیو انعکاس در شهر جلال‌آباد، دیروز شنبه، ۱۱ قوس مورد حمله ‌قرار گرفت.
گفته می‌شود که در این حمله به کارمندان این رسانه آسیب نرسیده، اما در این حمله دو پولیس کشته و شش پولیس دیگر زخمی شده اند.
انجنیر زلمی، رییس رادیو تلویزیون انعکاس در این باره گفت: « نخست مهاجمان با شلیک راکت ساختمان این رسانه را هدف قرار دادند و سپس مواد انفجاری جابجا شده در یک موتر ریکشا در مقابل درب ساختمان رادیو انعکاس منفجر داده شد.»
پیش از این نیز ساختمان رادیو انعکاس در شهر جلال‌آباد هدف قرار گرفته بود که در اثر آن آسیب‌های مالی به ساختمان این رسانه وارد شده بود.

دفتر نی در اعلامیه‌یی گفته است: «اگر دولت افغانستان در زمینه تامین امنیت رسانه‌ها اقدام نمی‌کند، اقلاً اعلان کند که رسانه‌ها بر اساس آن خود شان تصمیم بگیرند.»
در این اعلامیه آمده که پیشنهاد دفتر نی برای رفع این مشکل این است که یک مجمع ویژه ساخته شود که در آن تمام رسانه‌ها در ولایات جابه‌جا شوند و امنیت خود را خود شان تأمین کنند و در این زمینه سهولت ایجاد شود.
اعلامیه افزوده که در این اواخر حملات بر رسانه‌های کشور افزایش یافته و چنانچه دیده می‌شود دولت ‌افغانستان برای رفع این معضله هیچ اقدامی‌عملی را در نظر نگرفته است.
نی تاکید کرده که پیش از این دفتر تلویزیون شمشاد که در چند کیلومتری ارگ ریاست جمهوری موقعیت دارد؛ هدف حمله تروریستی قرار گرفت که در اثر آن یک محافظ این رسانه جان باخت و شمار دیگر از کارمندان این تلویزیون زخمی ‌شده بودند.
در اعلامیه تاکید شده که دفتر نی بار دیگر از حکومت وحدت ملی می‌خواهد تا هر آنچه در توان دارد برای حفاظت رسانه‌ها و خبرنگاران انجام دهد و بیشتر از این به تروریستان فرصت ندهد تا با استفاده از موقع به آزادی بیان آسیب برسانند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.