نفوذی طالبان و یک آشپز شش پولیس را کشتند

۲۹ میزان ۱۳۹۱

شش پولیس در یک «حمله خودی» در ولایت هلمند کشته شدند. غالباً در حملات خودی سربازان خارجی هدف قرار می‌گیرند. طالبان مسوولیت این حمله را بر دوش گرفته اند.
مقام‌ها خبر دادند که شش پولیس روز شنبه، در حمله یک سرباز یاغی و یک آشپز در ولایت هلمند کشته شدند.
طالبان مسوولیت این حمله را بر دوش گرفته و گفته اند که یکی از افراد آنان به صفوف پولیس نفوذ کرده بود.
دفتر والی هلمند در بیانیه‌یی گفته است که پولیس مهاجم و آشپزی که برای افسران کار می‌کرد، هنگامی که به یک ایستگاه بازرسی در ولسوالی گرشک نزدیک شدند، به سوی دو پولیس آتش گشودند و آنها را کشتند.
بنا بر این بیانیه، شورشیان سپس به داخل محوطه رفتند و چهار پولیس دیگر را نیز به ضرب گلوله  از پای در آوردند.
مقامات پولیس گفته اند که آشپز پیش از این تلاش کرده بود تا با ریختن زهر در غذای افسران آنان را بکشد. فرید احمد فرهنگ، سخنگوی پولیس هلمند گفت: «ابتدا آشپز رفیقان خود را مسموم کرد و سپس به طالبان پیوست؛ و تصمیم گرفت که آنها را به ضرب گلوله بکشد».
حداقل ۵۲ تن از نیروهای ناتو در حملاتی که «خودی» نامیده می‌شوند، در سال روان میلادی کشته شدند. این مساله باعث شد که سربازان ناتو همواره مسلح باشند و نیروهای امنیتی افغانستان نیز در گزینش افراد جدید سختگیرانه تر عمل کنند.
مقامات ایالات متحده امریکا و ناتو می‌گویند که بیشتر این گونه حملات به طالبان ارتباط ندارد، و بیشتر از خصومت‌های شخصی نشات می‌گیرند.
در حادثه دیگری، دو مقام حکومت افغانستان در ولسوالی سنگین ولایت هلمند بر اثر کمین شورشیان کشته شدند. آنها برای دیدار با بزرگان قبیله رهسپار بودند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.