نمایش گاه رسانه ها در کابل- معین نشراتی: پیشـرفت رسـانـه‎هـا شـوخـی نیست

۱۸ اسد ۱۳۹۴

دو شنبه ۱۹ اسد ۱۳۹۴/

 

هارون مجیدی/
دست‌آورد چهارده سالۀ رسانه‌های افغانستان دیروز (یک‎شنبه ۱۸ مردادماه) در کابل به نمایش گذاشته شد.
این نمایشگاه دورزه با حضور شماری از مقام‌های دولتی و مسوولان رسانه‌ها، نماینده‌گان شورای ملی و خبرنگاران در شهر نو کابل افتتاح شد.
در این نمایشگاه، رسانه‌های مختلف تصویری، صوتی، چاپی و آنلاین، فعالیت‌ها و دست‌آوردهاى‌شان را به نمایش گذاشته اند.
مژگان مصطفوی معین نشراتی وزارت اطلاعات و فرهنگ که از این نمایشگاه دیدن می‌کرد، به روزنامۀ ماندگار گفت: وقتی همه رسانه را تحت یک چتر جمع می‌کنیم، به همه نشان mnandegar-3داده می‌شود که رسانه‌ها در افغانستان چقدر رشد و دست‌آورد داشته اند.
معین نشراتی وزارت اطلاعات و فرهنگ هم‌چنان افزود: «اگر چهارده سال پیش، برای کسی از شمار امروزی رسانه‌ها در افغانستان می‌گفتید، تصور می‌کرد که شوخی می‌کنید که امروز رشد رسانه‌ها در افغانستان در تاریخ پیشینه نداشته است.»
بانو مصطفوی با ستایش از برگزار کننده‌گان این نمایشگاه گفت که راه اندازی چنین برنامه‌هایی، همگرایی و تفاهم را میان رسانه‌های افغانستان ایجاد خواهد کرد. او گفت که آرزومند برگزاری این گونه نمایشگاه‌ها در آیند نیز هستیم.
معین نشراتی وزارت اطلاعات فرهنگ از برنامه و طرح‌های وزارت اطلاعات و فرهنگ در این زمینه یادآوری کرده گفت: ما به‌خاطر نبود بودجه بیشتر توانایی راه‌اندازی این‌گونه نمایشگاه‌ها را نداریم، اما در همکاری با بخش خصوصی تلاش خواهیم کرد که در آینده نیز نمایشگاه‌های این چنینی را برگزار کنیم.
فضل هادی مسلمیار رییس مجلس سنا حین دیدار از این نمایشگاه گفت که برگزاری چنین نمایشگاهی در تاریخ افغانستان بی پیشینه است که از طریق آن همه شهروندان با تلاش‌ها، دست‌آوردها و کارکردهای رسانه‌های افغانستان بیشتر آشنا می‌شوند.
آقای مسلمیار افزود که راه اندازی این نمایشگاه‌ها تصویر درستی از افغانستان را به جهان نیز معرفی خواهد کرد.
وقتی به هر طرف نمایشگاه سر می‌زدی غرفه‌های زیادی برای رسانه‌ها گذاشته شده و همه سرگرم بازدید و معرفی کارها و دست‌آوردهای خود بودند.
محمد دوست امیر مدیر عمومی آرشیف رادیوی افغانستان که غرفه‌اش یکی از آمد و شدترین غرفه‌های این نمایشگاه بود، به ماندگار گفت: در نمایشگاه امروز همه داشته‌های معنوی رادیو افغانستان را به نمایش گذاشته ایم که با استقبال بی‌سابقۀ بازدیدکننده‌گان رو به‌رو شد.
آقای امیر افزود: آرشیف رادیو افغانستان مملو از داشته‌های فرهنگی افغانستان است که برگزاری این‌گونه نمایشگاه‌ها در جهت انتقال این میراث به نسل نو کمک می‌کند.
امین ولی مسوول غرفۀ رادیو سپوژمی اما می‌گوید:»آن‌چنانی که ما انتظار داشتیم، مسوولین از این نمایشگاه استقبال نکردند؛ تنها وزیر اطلاعات و فرهنگ این نمایشگاه را افتتاح کردند و اما از غرفه‌ها دیدن نکردند در حالی که ما انتظار داشتیم تا مسوولین این وزارت از غرفه‌های ما دیدن می‌کردند. چون کار رسانه‌یی مربوط این وزارت می‌شود.»
در این حال، احمدقریشی رییس مرکز خبرنگاران افغانستان نیز گفت که گرچه کار رسانه‌ها معرف آنان برای شهروندان است، اما راه اندازی این گونه نمایشگاه‌ها سبب می‌شود تا آنان در پیوند به کارها و برنامه‌های خود نظرخواهی کنند و برای بهتر شدن و نوآوری کارهای رسانه‌یی تلاش بورزند.
دانش کروخیل رییس خبرگزاری پژواک نیز به ماندگار گفت: برگزاری این‌گونه نمایشگاه‌ها زمینه را برای گسترش همکاری میان رسانه‌ها بیشتر می‌سازد و برای بازاریابی به رسانه‌ها نیز مؤثر تمام می‌شود.
اسلام‌الدین پاییز مسوول رادیو پولیس که محصولات بخش رسانه‌های وزارت داخله را به نمایش گذاشته بود، گفت: ما امروز تلاش کردیم تا پولیس و کارکردهای وزارت داخله را به مردم معرفی کنیم تا از این طریق شهروندان با پولیس همکار شوند.
این نمایشگاه تا شام امروز به روی باز دیدکننده‌گان باز خواهد بود.

اشتراک گذاري با دوستان :
  • Shah Jahan

    رهبران دولت آرزو دارند خدمت بوطن کنند تا اندازه از دزدی خیانت کرزی فهیم دزدان کابل بانک خلیلی زاخیل وال و ده ها وزیران دزد کرزی خاین مانند وزیر دفاع وردک و محمدی کرزی هم چنان وزارت داخله و مالیه چون احدی فاشیست و زاخیل خاین جنایت نواندیش کثیف صد هاملیون دالر دزدی کرد الکو خاین نجس لوی سارنوال فاروق و ردک خاین کریم خرم کثیف دسته ها مولوی فضل الرحمن نا مسلمان را در مقابل کمره تلویزون این چلوس بی حیا فارق وردک می بوسد لعنت خدا بتو بیغیرت این فضل الرحمن قاتل هاهزاران هموطن ماست چطر دست این نجس خنزیر را تو خنزیر می بوسی لعنت برتو کثیف بیغرت وردکی کمی درس عبرت گرفتن و حال زیر فشار جامعه و افکار عامه قسمیکی دیده میشودحال عبدالله واشرف غنی راه گم شدند.

    مشکل اساسی به نظر من اینست در داخل نیرور های امنیتی وزارت داخله وزارت دفاع ملی وامنیت ملی ارگ ریاست جمهوری باکتریا ومکروب ها کشنده پنجابی های پاکستان جا گرفته شدیدأ در حال گسترش است. اگر شما بزرگان باین مکروب ها جدی و قاطع برخورد نکنید این سیاه رو های امتحان داده شمارا بد نام میسازد. مانند زاخیل وال و چند نفر دیگر دور اشرف غنی را محاصره کرده همچنان عبدالله وزیر داخله اگر می خواهی در کارت کامیاب باشی شروع از قوماندان امنیه کابل یک شخص رشوت خور در حوزه اول ده هزار دالر رشوت گرفته بودبهتان نیست همه خبر دارند فلم وی موجود است بلفعل دستگیرو حبس بودچون نفر خاص استخبارات پاکستان و طالب است سابقه وی مطالعه کن به کمک استخبارات پاکستان از حبس خلاص شد در مدت کم چندین ترفیع پی درپی به اشاره کریم خرم وپنجابی هااز کرزی بدبخت بیخبر طور فوق العاده فرمان گرفت. از صنفی هایش در وزارت داخله فعلآ وظیفه خود را با صداقت کار میکند اما واسطه ندارد به باند پنجابی ارتباط ندارذ کسی نه ترفیع می دهش نه چوکی در حالیکه لایق فعال پاک نفس است. این قوماندان شهر کابل با راپور های مجازی چندان ارزش ندارد مقامات بالارا اغوا میکند از تلویزون ها پخش میکند چند پودری و چند کیسه بر را گرفتم گناه و جرم پودری چیست روز گار و عدم توجه دولت های قبلی مهیا نساختند زمینه کار دست به پودر کشیدن کردنددر مقابل خدمت بزرک به استخبارت منطقه نموده واقعه فرخنده شهید واقعه پارلمان واقعه مهمان خانه ملل متحد به خاطر پلان ترور سفیر هند و دیگر مهمانان خارجی تروریست رازمینه سازیزکرده بزرکتر واقع شاه شهید اکادمی پولیس این سخنان مزاح نیست مانند خداداد قاتل یک باند بزرگ است در راس استخبارات منطقه و اعراب دست دارند صد ها ملیون دالر در روز مصرف میشودکاری مزاح نیست باید وجود کابینه رااگر آرزو خدمت دارید جدی پاک کاری دارید درغیر آن مطلق ناکام خواهید بود مردم کشته زیاد خواهد شد افغانستان خسارات هنگفت را می بینداین مکروب های داخل نظام راعاجل پاک سازی دارید.حاجی صبور