نماینده‎‏گان هرات در مجلس: آرای پاک را باطل اعلام کرده‌اند

2 ثور 1393/

برخی از نماینده‎گان هرات در مجلس نماینده‎گان می‌‍گویند که کمیسیون ولایتی شکایت‌های انتخاباتی این ولایت، ۱۰۰ هزار رأی پاک مردم هرات را باطل اعلام کرده است.
نماینده‎گان، این اقدام کمیسیون شکایات انتخاباتی را سوال برانگیز عنوان کردند.
غلام فاروق مجروح نمایندۀ مردم هرات در مجلس گفت: « مردم هرات در روز انتخابات ساعت‌ها پشت صف‌های رأی دهی ایستاده بودند تا رأی دهند، اگر این صف‌‍ها برای تقلب بود؛ چرا پولیس متقلبین را بازداشت نکرد. در هر مراکز که آرایش باطل اعلام شده ۴۰ تا ۵۰ ناظر و مشاهد حضور داشته اند».mnandegar-3
آقای مجروح افزود: هیچ شرایطی‌که قانون انتخابات برای بطلان تمامی آرای مراکز پیش بینی کرده در هرات وجود نداشته است.
او کمیسیون ولایتی شکایات انتخاباتی را در این مورد به بی‌غوری متهم کرد و بیان داشت: « در جمع ۱۰۰ هزار رأی تقلبی ۴ رأی پاک هم وجود نداشته است؛ کمیسیون شکایات، باید پاسخگو باشد آرای پاک را از ناپاک جدا کند».
منورشاه بهادری دیگر نماینده مردم هرات نیز باطل کردن مجموعی آرای ۱۵۰ صندوق را سوال برانگیز عنوان کرد.
آقای بهادری افزود: « کمیسیون شکایات در برابر آرای مردم شفاف عمل کند؛ آری مردم را به ناحق باطل نکند. صندوق‌هایی که آرای آن را باطل اعلام کرده در حضور ناظرین دوباره باز شماری نموده آرای تقلبی و غیر تقلبی را جدا کند».
غلام حسین ناصری دیگر عضو مجلس هشدار داد: اگر رأی مردم به ناحق باطل شود؛ سرنوشت افغانستان به بحران کشیده خواهد شد و اگر کمیسیون‌های انتخابات شفاف عمل کنند؛ افغانستان از این حالت نجات می‌یابد.
این نماینده‎گان از مجلس خواست که مسوولان کمیسیون را فرا خوانده به مشکلات انتخاباتی رسیده‌گی کند.
کمیسیون شکایات انتخاباتی در ولایت هرات دیروز آرای ۱۵۰ صندوق رأی دهی را باطل اعلام کرد.
بیشتر آرای باطل اعلام شده مربوط به ولسوالی انجیل در حومه جنوب غربی شهر هرات است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.