نماینده ویژه امریکا در دیدار با راحیل شریف: کنفرانس قلب آسیا فرصت مناسبی برای کابل و اسلام‌آباد است

سه شنبه 17 قوس 1394/

mandegar-3نمایندۀ ویژه امریکا برای افغانستان در دیدار با مقامات ارتش پاکستان گفت که امریکا از مذاکرات صلح به رهبری افغانستان پشتیبانی می‌کند و برگزاری کنفرانس قلب آسیا نیز فرصت مناسبی برای همکاری کابل و اسلام‌آباد است.
ریچارد اولسون که پیش از این سفیر امریکا در اسلام‌آباد بود، برای نخستین بار به عنوان نماینده ویژه این کشور از دفتر مرکزی ارتش پاکستان دیدار کرده است.
اولسون برای گفت‌وگو در مورد وضعیت امنیتی منطقه به ویژه افغانستان با جنرال «راحیل شریف» رییس ستاد ارتش پاکستان ملاقات کرده است.
این در حالی است که اشرف غنی رییس جمهور افغانستان سفر خود به اسلام‌آباد را برای شرکت در این کنفرانس تایید کرده و همچنین سوشما سوراج وزیر امور خارجه هند نیز قرار است سه شنبه وارد اسلام‌آباد شود.
اولسون پیش از این اعلام کرده بود که این نشست ثابت می‌کند که کشورهای منطقه برای صلح، ثبات و رشد اقتصادی این حوزه آگاهانه عمل می‌کنند.
وی افزود: نشست قلب آسیا که قرار است در پاکستان برگزار شود، زمینه را مساعد خواهد ساخت تا کابل و اسلام آباد برای افزایش همکاری‌های منطقه‌یی کار کنند.
این دیپلمات ارشد امریکایی افزود که تحکیم روابط دو کشور برای پیشبرد گفت‌وگوهای صلح مفید خواهد بود.
ماموریت نظامی ناتو به رهبری امریکا در افغانستان به پایان رسید؛ اما نماینده‎ی خاص این کشور برای افغانستان و پاکستان تاکید دارد که کشورش همکاری دوامدار در بخش‌های مختلف با افغانستان خواهد داشت.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.