نمایندگان حکومت و طالبان در آذربایجان با یکدیگر دیدار می‌کنند

گزارشگر:سه شنبه 5 سرطان 1397 ۴ سرطان ۱۳۹۷

آژانس خبری ای پی ای آذربایجان به نقل از منابع دیپلوماتیک کشورش نگاشته است که قرار است باکو میزبان گفتگوهای مستقیم صلح میان دولت افغانستان و طالبان باشد.
آژانس خبری ای پی ای آذربایجان به نقل از منابع دیپلوماتیک کشورش نگاشته است که قرار است باکو میزبان گفتگوهای مستقیم صلح میان دولت mandegar-3افغانستان و طالبان باشد.
به گزارش خبرگزاری جمهور به نقل از تلویزیون یک؛‌این آژانس خبری گفته است، باکو در بیست و هشتم جون و در حاشیه نشست گروه تماس بین المللی میزبان گفتگوهای مستقیم صلح دولت افغانستان با طالبان خواهد بود.
بربنیاد گزارش این رسانه، حکمت خلیل کرزی معین سیاسی وزارت خارجه کشور نیز درنشست گروه تماس به نمایندگی از افغانستان حضور خواهد یافت.
مشخص نشده است که به نمایندگی از گروه طالبان چه کسانی و به نمایندگی از حکومت افغانستان کدام مسوولان در این نشست اشتراک خواهند کرد.
ازسوی هم وزیر دفاع امریکا گفته است، پس از هفده سال جنگ و خونریزی اکنون او نشانه‌های واقعی از آغاز گفتگوها میان دولت افغانستان و طالبان را می‌بیند.
جیمز متیس با اشاره به آتش بس سه روزه از سوی طالبان گفته است که هرچند طالبان تمدید آتش بس را رد کرده اند اما اینکه بخشی از طالبان با دولت افغانستان یکجا شوند، ناممکن نیست.
آقای متیس قبل از نخستین سفرش به چین، در پایگاه هوایی ایلیسن درایالت آلاسکا گفت: «این نشانه‌ها نه تنها در دولت وحدت ملی دیده شده بل به گونه ژرف در بین طالبان نیز دیده شده است. ما خواهیم دید که وضعیت به وجود آمده چه پیشرفت‌های خواهد داشت».
شورای عالی صلح از برگزاری چنین نشست در باکو پایتخت آذربایجان ابراز بی‌خبری کرده و سایر نهادهای دولتی افغانستان نیز تاکنون در این خصوص ابراز نظر نکرده اند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.