نمایندگان غزنی: یک سال تلاش کردیم اما غنی را ملاقات نتوانستیم

گزارشگر:شنبه 5 جوزا 1397 ۴ جوزا ۱۳۹۷

یک عضو مجلس می‌گوید که بهخاطر وخامت اوضاع امنیتی این ولایت، نمایندگان مردم غزنی در مجلس از یک سال گذشته به این طرف، درخواست ملاقات با غنی را داشتند و برای انجام کدام کار شخصی چنین تقاضایی را مطرح نکرده‌اند که آقای غنی فرصت ملاقات نمی‌دهد.
mandegar-3یک نمایند مردم غزنی در مجلس می‌گوید که نمایندگان غزنی یک سال است که تلاش دارند تا رییس جمهور غنی را از نزدیک ملاقات کنند؛ اما به این امر موفق نمی‌شوند.
عبدالقیوم سجادی نماینده مردم غزنی می‌گوید که نمایندگان این ولایت در پیوند به مشکلات امنیتی در غزنی از یک سال به این طرف تلاش کرده‌اند تا رییس جمهور را از نزدیک ببینند؛ اما موفق نشده اند.
آقای سجادی گفت که این تلاش‌ها از مجاری مختلف ارگ ریاست جمهوری انجام شده؛ اما هیچ کدام نتیجه نداده است.
به گفته او، نمایندگان غزنی به‌خاطر وخامت اوضاع امنیتی این ولایت از یک سال گذشته به این طرف، درخواست ملاقات با غنی را داشتند و برای انجام کدام کار شخصی چنین تقاضایی را مطرح نکرده اند که آقای غنی فرصت ملاقات نمی‌دهد.
این در حالی است که نمایندگان غزنی وضعیت امنیتی این ولایت را به شدت بحرانی می‌خوانند و تاکید دارند که اگر حکومت مرکزی به وضعیت این ولایت توجه نکند، غزنی به دست طالبان سقوط خواهد کرد.
نمایندگان غزنی مقام‌های محلی این ولایت را به بی کفایتی متهم کرده از رهبری مقام‌های امنیتی می‌خواهند که به تهدیدهای این ولایت رسیدگی کند.
داستان عدم دسترسی مردم به رییس جمهور غنی طولانی است.
پیش از این نادرشاه بحر نماینده مردم غور در مجلس نیز گفته بود که شماری از بزرگان قومی ولایت غور از چندین ماه به این طرف بارها تلاش‌کرده اند تا در پیوند به مشکلات این ولایت رییس جمهور را از نزدیک ببینند؛ اما موفق به این کار نشده اند.
همچنان، بسیاری از نمایندگان مجلس، وزرا و برخی‌مقام‌های عالی رتبه دولتی حتا رییس اجرایی حکومت از عدم دسترسی به رییس جمهور غنی شکایت کرده اند.
آنان گفته اند، برخی افراد و مقام های دولتی روزانه می توانند رییس جمهور را ببینند؛ اما آقای غنی برای سایر مقام‌های دولتی وقت ملاقات ندارد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.