نمایندۀ روسیه: شواهدی درستی در مورد کشته شدن رهبر طالبان وجود ندارد

چهار شنبه 5 جوزا 1395/

ضمیر کابلوف نمایندۀ ویژۀ رییس جمهور روسیه در امور افغانستان گفته است شواهدی درستی در مورد کشته شدن ملا اختر محمد منصور وجود ندارد.
به گزارش «راشاتودی»، ضمیر کابلوف نماینده ویژه رییس جمهور روسیه در امور افغانستان در مورد مرگ «ملا اختر منصور» رهبر طالبان در پاکستان، گفته است که مسکو هنوز اطلاعات کاملی در مورد مرگ ملا منصور در اختیار ندارد.
mandegar-3وی گفته است تا کنون شواهد درستی در مورد کشته شدن ملا منصور در حمله هوایی، هواپیمای بی‌سرنشین آمریکا وجود ندارد.
نماینده روسیه گفته است جنازه فردی که گفته می‌شود ملا منصور است هیچ آزمایش پزشکی روی آن صورت نگرفته است و گزارش پزشکی مبنی بر تثبیت هویت وی که نشان دهد ملا منصور باشد منتشر نشده است.
وی گفته است پاسپورتی که همراه جنازه یافت شده است عکس آن شباهت به ملا منصور رهبر طالبان دارد اما حدس و گمان در این موارد کار اشتباه است.
ملا عبدالصمد ثانی یکی از اعضای طالبان در یک پیام صوتی، حمله هوایی هواپیمای بی‌سرنشین امریکایی را در پاکستان تایید کرده و گفته است ملا اختر محمد منصور در آنجا نبوده است و او با ارسال یک پیام صوتی خبر زنده بودن خود را به آنها داده است.
این درحالی است که وزارت دفاع امریکا و نهادهای امنیتی افغانستان خبر مرگ ملا اختر منصور را تایید کرده است.
همچنان گزارش‌های به نشر رسیده که رهبران طالبان در کویته برای جانشینی ملا اختر محمد منصور تشکیل جلسه داده اند.
اما تاکنون طالبان به طور رسمی خبر کشته شدن ملا منصور را تایید نکرده اند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.