نمایندۀ ویژۀ روسیه در افغانستان: تصویر مشابهی با دوران جنگ شوروی در افغانستان وجود دارد

گزارشگر:دوشنبه 31 ثور 1397 ۳۰ ثور ۱۳۹۷

روسیه اعلام کرد، امریکا یا مذاکره مستقیم با طالبان کند و یا در سال‌های پیش‌رو با جنگی «خسته کننده و خونین» در افغانستان مواجه می‌شود.
به گزارش شبکه بلومبرگ، ضمیر کابولوف، نماینده ویژه رییس جمهور روسیه در افغانستان اعلام کرد: خودداری آمریکا برای مذاکره با طالبان که کنترل ۴۰ mandegar-3درصد از خاک افغانستان را برعهده دارد، «غیرقابل قبول» است. زیرا در صورت نبود چنین ارتباطی جنگ و خونریزی برای سال‌های آینده ادامه خواهد داشت.
اشرف غنی، رییس‌جمهور مورد حمایت آمریکا در ماه فبروی پیشنهاد مذاکرات بدون پیش شرط با طالبان را داده بود اما نمایندگان طالبان اعلام کردند که نمی‌خواهند با «یک دولت دست نشانده آمریکا» بدون اینکه با آمریکا مذاکره کرده باشند، گفت‌وگو کنند.
دولت دونالد ترامپ، رییس‌جمهور امریکا، روسیه را به مسلح کردن طالبان متهم می‌کند اما روسیه این اتهامات را رد کرده است.
کابولوف در بخش دیگری از اظهاراتش هشدار داد احتمال افزایش اراضی تحت کنترل طالبان وجود دارد.
وی ادامه داد: در حال حاضر تصویر مشابهی با دوران جنگ شوروی در افغانستان وجود دارد. افزایش ۵۰۰۰ حتی ۵۰ هزار سرباز حاضر در افغانستان هیچ کمکی نمی‌کند و باعث بهتر شدن وضعیت نمی‌شود.
در حال حاضر، روسیه بر این باور است که داعش تهدید رو به رشدی در افغانستان است. با این حال آمریکا، روسیه را متهم می‌کند که مسکو در حال بزرگنمایی قدرت داعش در افغانستان بوده تا بدین شکل بتواند اقدامات طالبان را مشروع کرده و با نفوذ آمریکا مقابله کند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.