نواز شریف: همچنان محبوبم

گزارشگر:دوشنبه 4 جدی 1396 ۳ جدی ۱۳۹۶

نخست وزیر سابق پاکستان گفته است که رای عدم صلاحیت باعث نشده که از محبوبیتش کاسته شود و مردم همانند سابق وی را دوست دارند.
به نوشته روزنامه نیشن، نواز شریف، نخست وزیر سابق پاکستان در جریان دیدار با مقام‌های دولتی گفت که حزب “مسلم لیگ پاکستان شاخه نواز” به تمامی تعهداتش که در جریان انتخابات پارلمانی ۲۰۱۳ مطرح شد، پای بند بوده است.
وی همچنین به این مساله اشاره کرد که پروژه‌های توسعه بر مبنای توافقات و تعهدات ارائه شده از سوی حزب به سرعت تکمیل شده‌اند.
نخست وزیر سابق پاکستان ادامه داد: برخی از افراد این فرضیه را مطرح کردند که رد صلاحیت باعث شده تا از محبوبیتم کاسته شود اما من هنوز همان محبوبیت پیش از اعلام رای دادگاه را دارم. مردم در انتخابات پارلمانی ۲۰۱۸ به حزب رای می‌دهند و پیروزی حزب مخالفان را شگفت زده می‌کند.
نواز شریف همچنین گفت که حزبش همیشه در خدمت مردم بوده و پس از پیروزی در انتخابات پارلمانی سال آتی میلادی هم به فعالیت‌هایش ادامه می‌دهد.
در پی اتهام فساد مالی بر اساس اسناد پاناما و تحقیقات انجام شده، دیوان عالی پاکستان در ژوئیه ۲۰۱۷ از نواز شریف به عنوان نخست وزیر این کشور سلب صلاحیت کرد و به برکناری وی رای داد.
پس از صدور حکم دیوان عالی پاکستان، نواز شریف در تاریخ ۲۸ جولای از سمت خود استعفا کرد. این سومین دوره نخست وزیری وی محسوب می‌شد و یک سال تا پایان دوره پنج ساله او در این سمت باقی مانده بود.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.