نگرانی‌ها از سلاح‌هایی که بعد از سقوط کندز به دست طالبان افتاد

دوشنبه 30 قوس 1394/

mandegar-3بسیاری از جنگ‌افزارهای سبک و سنگین در ولایت کندز بعد از سقوط این شهر به دست طالبان افتاده است. مقام‌های محلی کندز با ابراز نگرانی در این باره می‌گویند که پس از سقوط کندز طالبان بسیاری از جنگ افزارهای سبک و سنگین را با خود برده‌اند.
نبردها در کندز هنوز هم ادامه دارد و نیروهای دولتی تاکنون نتوانسته‌اند، این شهر را امن بسازند.
درهمین حال، رییس شورای ولایتی کندز می‌گوید که اکنون طالبان در نبرد با نیروهای دولتی از این جنگ افزارها استفاده می‌کنند.
حمدالله دانشی سرپرست ولایت کندز در این رابطه اظهارداشت: «یکی از موارد نگران کننده برای ما تجهیزات و سلاح‌های سقیله‌ای است که طالبان از ما گرفته‌اند، یقینا این نگران کننده است و ما بارها از نظامیان و مرکز بارها تقاضا نمودیم که این سلاح‌ها از بین برده شوند و این پروسه آغاز شده است».
درهمین حال، شورای ولایتی کندز نیز از ادامه ناامنی‌ها در این شهر ابراز نگرانی می‌کند و می‌افزاید که طالبان در بخش‌هایی از شهر و ولسوالی‌های این ولایت حاکمیت دارند.
محمد یوسف ایوبی رییس شورای ولایتی کندز تأکید کرد: «وضعیت امنیتی کندز فعلا هم نگران کننده است. مردم تشویش‌های خود را دارند و جنگ در اطراف شهر کندز و ولسوالی‌ها ادامه دارد و مردم همه روز قربانی می‌دهند و بیش از ۲۰هزار خانواده در کندز آواره شده‌اند».
فرمانده حوزۀ۸۰۸ سپین زر علت افتادن این جنگ افزارها را به دست طالبان بی پروایی مقام‌های امنیتی وافسران کندزمی‌داند.
شیرعزیزکامه وال قوماندان زون۸۰۸ سپین زر تصریح کرد: «‌من به صفت جنرال این وطن باید بگویم که با تأسف سلاح‌هایی که ما با خون دل تهیه نمودیم براساس عدم شناخت از وظیفه و خود بعضی مردمی که اراده‌ی ضعیف داشتند به ساده‌گی به مخالفان تسلیم شد و این جای شرم است و این مردم باید مجازات شوند».
در اوایل ماه میزان طالبان در یک حمله گروهی شهر کندز را برای سه روز به اداره خودشان درآوردند و پس از بیرون شدن از این شهر بسیاری از جنگ افزارهای نظامی را که به دست آورده بودند را با خود بردند، اکنون با این جنگ افزارها در برابر نظامیان دولت می‌جنگند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.