نگرانی روسیه از قوت‌گرفتن داعش در شمال افغانستان

سه شنبه 26 عقرب 1394/

روسیه از قوت‌گرفتن داعش در شمال افغانستان ابراز نگرانی کرده است.
به گزارش خبرگزاری رویترز از مسکو، خبرگزاری اینترفاکس روسیه به نقل از وزارت امور خارجۀ این کشور گزارش داد تقویت و قدرت گرفتن مواضع گروه تکفیری تروریستی داعش در شمال افغانستان تهدیدی برای امنیت کل منطقه از جمله روسیه است.
mandegar-3این نخستین‌بار نیست که روس‌ها از وضعیت افغانستان ابراز نگرانی می‌کنند.
پیش از این رییس جمهوری، نخست‌وزیر و وزیر خارجۀ روسیه نگرانی‌شان را از گسترش افراطیت و تروریسم در افغانستان ابراز داشته اند.
روسیه به منظور جلوگیری از نفوذ تروریستان به آسیای میانه مذاکراتی با کشورهای ازبکستان، ترکمنستان، تاجیکستان و قزاقستان داشته است.

اشتراک گذاري با دوستان :
  • Lona Rose

    تجربه نشان میدهد امریکاعلاقه مند نیست دولت افغانستان را با تجهیزات مدرن هواهی و دافع هواهی اکمال کند اگر می خواست مدت چهارده سال وقت زیاد بود نیرو هایش عملا در افغانستان حضور فعال داشت.

    همیش طرف چشم پاکستان نگاه میکند گرچه با ما پیمان امنیتی امضا کرده کاری عملی درک ندارد همسایه های ما خوب خود را مجهز کردن تنها کشور ما در گرداب نیمه غرق جابجا مانده امریکا به هیچ صورت آرزو ندارد تروریست ها از جمله داعش نیست ونابود شود اگر حقیقتأ امریکا بخواهد زایشگاه داعش گروپ حقانی تروریست بین المللی در پاکستان فعال است در آنجا توسط پنجابی شتشوی مغزی و دیگر درس های وحشی گری جنایت را می آموزندو با کمک مالی سعودی قطر و کویت تمویل در هر کشور به خاطر تخریب این درنده های حیوان صفت صادر میشوند کشور ما ازین دوستی نیم بند امریکا تاوان مالی و جانی زیادی متحمل شد.

    بهتر است دولت مردان ما موضوع تجهیز قوای هواهی طور روشن باحضور داشت نمایندگان ملت با امریکا یکطرفه کند مردم در جریان بگذارد دوستی نیم بند مذبذب بدرد ما نمی خورد.

    درغیر آن با شوروی پیمان امنیتی امضا گردد مانند سوریه در ظرف یکماه پوتین داعش و دیگر گروپ تروریستی وحشی را مانند پخته باد باد کرد با هند دوست توانمند و صادق افغانستان پیمان امنیتی امضا شده پاکستان راگلیم مداخله اش جمع میگردد و در موقع ضرورت سرجایش می نشاند. حاجی صبور