نگرانی سناتوران از افزایش ترورهای هدف‌مند

۳ قوس ۱۳۹۸

mandegarمجلس سنا ضمن ابراز نگرانی از افزایش ترورهای هدف‌مند در شهرهای کشور می‌گوید که نهادهای کشفی و استخباراتی ضعیف عمل می‌کنند.
محمد علم ایزدیار معاون اول مجلس سنا در نشست دیروز این مجلس با اشاره به ترور وحید مژده کارشناس مسایل سیاسی و آمر کشف فرماندهی پولیس قندهار، گفت که این‌گونه ترورها اخیراً در کابل، قندهار و برخی ولایت‌های دیگر افزایش یافته است.
آقای ایزدیار بیان داشت که افزایش این چنین حملات نگرانی مردم را به بار آورده و چگونه ممکن است که در امن‌ترین نقطه شهر کابل تروریستان با استفاده از تفنگچه خفه‌کن یک شخص را مورد هدف قرار دهند.
او تاکید ورزید که نهادهای کشفی و استخباراتی باید عاملان این رویدادها را شناسایی کرده و به پنجه قانون بسپارند تا نگرانی مردم هم رفع گردد.
به گفتۀ سناتوران یکی از دلایل افزایش ترورهای هدف‌مند این است که هیچ‌گاهی در مورد این حملات تحقیق و بررسی جدی صورت نگرفته و عاملان آن مجازات نشده‌اند.
عرفان‌الله عرفان دیگر عضو سنا هم گفت که ترورهای هدف‌مند در شهر کابل و سایر شهرهای کشور ضعف نهادهای کشفی و استخباراتی را نشان داده و این ضعف استخباراتی سبب یاس و نا امیدی مردم افغانستان شده است.
وحید مژده شب چهارشنبه هفته گذشته در ساحه دارالامان از مربوطات حوزه هفتم امنیتی شهر کابل، هنگامی که پس از ادای نماز شام به سوی خانه می‌رفت مورد حمله افراد مسلح ناشناس قرار گرفت و کشته شد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.